Staročeský jarmark obohatí letošní Křemežský veletrh, který slaví šestnácté výročí. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který začne již příští čtvrtek v půl deváté ráno slavnostním přestřižením pásky. Momentálně je v běhu masivní propagační kampaň a také probíhá kompletní úklid celé Křemže, na kterém se podílejí hlavně místní brigádníci. Vyklidit se musí také třídy v místní škole, protože i do ní zasáhne část veletrhu.

Městys tento rok upravil po zkušenostech kulturní program. „Přizpůsobili jsme ho určitým skupinám lidí. Každému se líbí něco jiného, přání všech splnit nejde. Přes den bude například dechovka, protože ta je spíše pro starší lidi. Mladší jsou v práci. Pro ty je pak připravená hlavně sobota, protože nemusí v neděli vstávat. Program je velice nákladnou záležitostí. Když ho chcete mít kvalitní, tak to stojí hodně peněz. Musíme to celé utáhnout v rámci výnosů, které jsme schopni z veletrhu získat.“

Novinkou tento rok bude doprovodná součást veletrhu, která se bude týkat místní legendy Jana Smila. Mimo jiné dojde i k odhalení kamene k výročí jeho popravy, které proběhne v sobotu od dvanácti hodin na náměstí.

Více čtěte dnes, ve čtvrtek 12. července, v Českokrumlovském deníku.