Kulturní akce, které se v prostorách bývalého kláštera konají a setkávají se se slušným ohlasem, budou ve stejné tradici pokračovat i v příštích letech. Kdo si tedy oblíbil prostředí zříceniny a zároveň má rád komorní koncerty nebo divadelní představení, může se těšit na další sezonu. „Chceme v této tradici pokračovat. Střetává se to s velkým zájmem. Prostředí Kuklova je prostě pěkné. Musím ale upozornit, že se nestaráme pouze o kulturu na Kuklově. Další akce děláme i přímo v Brloze. Kuklov je reprezentativní část, která působí zajímavě, ale je přece jenom součástí nějaké kompletní kulturní činnosti v obci,“ zmínil starosta obce Libor Lev.

Podle slov starosty se na příjemném prostředí dobře podílejí i chalupáři z okolí, kteří se o prostředí Kuklova dobře starají.
„Chalupáři chtějí, aby to tam nějak vypadalo. Je s nimi velice dobrá spolupráce,“ pochvaloval si starosta. bSamozřejmostí se stávají i svatby. Zamilované páry poslední dobou stále častěji vyhledávají podobná místa, kde by mohly stvrdit svoji lásku. „Svatebčané sem přijíždí i poměrně z daleka. Měli jsme tu třeba i pár z Plzeňska.“

Kuklov je prostě stále známější a oblíbenější lokalitou, což uznal při své nedávné návštěvě také hejtman kraje. „Hejtman uznal, že se jedná o poměrně známou památku, kde se zastaví dost lidí, i když se samozřejmě nejedná o Karlštejn nebo Český Krumlov. I v sobotní podvečer tam přichází dost návštěvníků, i když bych řekl, že budou spíše někde v hospodách,“ dodal starosta.

Brloh byl nedávno oceněn cenou hejtmana v rámci vyhlášení Vesnice roku 2007 za kulturní využití pozůstatků bývalého kláštera Kuklov.