Částkou 3 110 korun za metr čtvereční tak firma suverénně vyhrála výběrové řízení před dvěma soky. Akropolis chce na pozemku vybudovat hudební multižánrový klub. „Do dvou let bych chtěl mít klub, který bude speciálně odhlučněný, postavený,“ slíbil majitel Akropole Pavel Hurda po hlasování.

Těsně před schvalováním proběhla mezi zastupiteli, radními, ale i obyvateli bouřlivá debata. Podle některých názorů nepatří klub do této klidové zóny. Zaznívaly ohlasy: „Pro koho chcete to místo? Pro občana nebo turistu? Znáte názor občanů bydlících v ulicích Po vodě, Náměstíčko a Rooseweltova?“ Někteří zastupitelé se snažili tendr zastavit. „Myslím, že o nic nepřijdeme, když nebudeme spěchat a řízení vypíšeme znovu,“ uvedla místostarostka Jitka Zikmundová. Opačným argumentem byla ale nakonec výše nabízené ceny.

„Abych někde poslouchal, že jsem poškodil město tím, že jsem nevzal tak vysokou částku? To ne. Rozhodujícím kalibrem je pro mne právě cena,“ konstatoval v závěru starosta Luboš Jedlička. Připomněl, že jednání v zájmu města je zvláště aktuální v době, kdy někteří občané pohnali 14 bývalých radních i zastupitelů až k soudu za to, že ti údajně takto nepracovali.