Sobota 23. června:

I. zámecké nádvoří

9.00 - 21.00 Staročeský jarmark s programem

10.00 Pouliční divadlo Viktora Braunreitera - Pohádka o Sněhurce

10.45 Vojta Vrtek – kejklíř

11.30 Dubia Fortuna – středověká muzika

12.00 Harcíři Rokycany – šermířské ukázky

13.30 Pouliční divadlo Viktora Braunreitera - Romeo a Julie

15.00 Lakomá Barka Český Krumlov - lidové a renesanční písně 17.00 Pouliční divadlo Viktora Braunreitera - Aucassin a Nicoletta

18.30 Harcíři Rokycany – šermířské ukázky

19.30 Lakomá Barka Český Krumlov - lidové a renesanční písně

Náměstí Svornosti – hlavní scéna

10.00 Dubia Fortuna – středověká muzika

10.30 Skupina historického tance Alla Danza - Zásnuby pana Voka

11.30 In Flamenus – Ozvěny orientu

12.15 Skupina historického tance Calyculus

12.30 Zahraniční host Giostra Cavalleresca di Sulmona (Itálie) – praporečnická a bubenická škola

13.20 Igric Chomutov - historizující folk

14.20 Vojta Vrtek a kejklíř Půpa – jedinečné kejklířské duo

15.00 SLAVNOSTNÍ KOSTÝMOVANÝ PRŮVOD MĚSTEM S CEREMONIÍ NA NÁMĚSTÍ

SVORNOSTI - průvod projde po trase: Horní ulice - náměstí Svornosti - ceremonie -

Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – pivovarské zahrady

16.30 Rožmberská kapela - koncert

17.30 Kejklíř Půpa - kejklíř

18.00 SHT Salome – historický tanec

18.20 Green Regiment – mušketýrská jednotka v akci

18.45 Farha Český Krumlov, studio orientálního tance

20.00 Quanti minoris Brno - zhudebněná poezie středověkých autorů

21.10 Zahraniční host Giostra Cavalleresca di Sulmona (Itálie) – praporečnická a bubenická škola

22.00 Dubia Fortuna – Taberna mundus – večerní koncert středověké kapely a jejích hostů

24.00 ukončení programu v historickém centru města

Dvoreček Hotýlku U malého Vítka, Panská ulice

10.00 Základní umělecká škola v Českém Krumlově – Pohádka o Matějovi

11.00 Studio dell´arte České Budějovice - Dlouhý, Široký a Bystrozraký

12.00 - 15.00 přestávka

15.30 Igric Chomutov- historizující folk

17.00 Studio dell´arte České Budějovice - Šípková Růženka

18.00 - 20.00 přestávka

20.00 Flagrans Plzeň - hudba dob dávno minulých

22.00 Studio dell´arte České Budějovice - Don Giovanni

 

 

Na Ostrově

Po celý den lze zhlédnout a vyzkoušet si stará řemesla, jako jsou točení na kopacím kruhu, předení na kolovratu, tkaní na stavu, ukázky stříhání ovcí, to vše v doprovodu zpívaných lidových písní. Navíc několik živých překvapení. Program zajišťují občanská sdružení Společenství Kalamandra a Textilní dílna Gawain.

Jižní terasy Státního hradu a zámku Český Krumlov

24.00 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ a Antický průvod na řece Vltavě

Městský park - Středověké hry

11.30 - 19.00 Aktivní zábava pro návštěvníky slavností v podobě středověkých her - kolotoč, historické houpačky, koňokol, trampolína, katapult, otočný žebřík, vržnice švejcarkou a další

Nádvoří a sály Prelatury

10.00 SHŠ Grál - Šermířská pohádka

11.15 Divadlo Studna Hosín - Princ Jaromil - … doznívá flašinet, oponka se otevírá a lipoví umělci rozehrávají jarmareční příběh o princi, jemuž ke štěstí pomůže moudrost potulných komediantů…

12.30 Základní umělecká škola v Českém Krumlově – Makarius – lidová fraška

14.00 Divadlo Alfa Plzeň – Tři mušketýři - maňásková groteska podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase

16.00 Divadlo Alfa Plzeň – Tři mušketýři - maňásková groteska

18.00 Českokrumlovská scéna – František Zborník: Dvojí pravda o životě Viléma z Rožmberka

20.00 Divadlo Alfa Plzeň – Tři mušketýři - maňásková groteska

22.30 Českokrumlovská scéna – František Zborník: Dvojí pravda o životě Viléma z Rožmberka (60 minut)

Synagoga, Linecká ulice

17.30 Dětský sbor Základní umělecké školy v Českém Krumlově - Medvíďata s hosty - Ozvěny duchovní hudby

Hotel Růže - Jezuitský sál

18.00 Skupina historických tanců Fioretto a skupina Chairé – program českokrumlovského a příbramského souboru

20.00 Skupina historických tanců Regii Caroli Regis a Rožmberská kapela

Hradební ulice, scéna českokrumlovských Bratrů z Růže

11.00 Bratři z Růže - Ostrov pokladů

13.00 Bratři z Růže - ukázky šermířského umění středověkých landsknechtů

19.00 Bratři z Růže - Honza a loupežníci

Široká ulice – po celý den

Hostina na ulici – historická krčma s nabídkou středověkých specialit, s možností posezení u bytelných stolů

Šatlavská ulice – po celý den

Slavnosti v šatlavě - hostina na ulici s programem

Kostel sv. Martina, Městský park

22.30 Nocturno – Josef Krušina – Renesanční a barokní varhany

Klášterní kostel

11.00 Chairé Příbram - koncert duchovní hudby

Zahrady pivovaru Eggenberg

10.00 – 22.00 RŮŽE A MEČ aneb rytířská aréna

program po celý den: rytířská scéna, historické hry pro děti i dospělé,

10.00 - zahájení soutěžního klání českého rytířstva -

přehlídka skupin historického šermu - po celý den

16.00 - příchod historického průvodu

16.30 - program pro vladaře a jeho hosty

17.15 - odchod družiny vladaře

17.30 - pokračování programu

20.30 Merlet - renesanční duely

21.15 - závěrečné defilé a slavnostní zakončení klání s historickým programem

23.00 – 00.30 Shannon Praha – keltská hudba

01.15 - 03.00 Poitín Plzeň - irská, bretaňská a a keltská hudba

Změna programu vyhrazena!