Statistika sice může býti nudou, ale cenné údaje opravdu přináší, zvláště ve spojení se slovy místostarostky Jitky Zikmundové a ředitele Městského divadla Jana Vozábala. Ostatně posuďme sami.

Lidí v kostýmech se v průvodech i mimo ně pohybovalo po městě zhruba 700. „Z velké části jsou to milovníci historie, kteří sem přijedou jenom proto, aby se v takovém kostýmu mohli předvést,“ konstatovala místostarostka. „Dobrou zprávou je, že akce se aktivně zúčastnilo dvacet českokrumlovských souborů s 215 lidmi různých zájmových činností, takže platí, že slavnosti opravdu jsou příležitostí pro každého, zvláště krumlovského občana, který zde může předvést, co umí,“ pokračuje ve výčtu Zikmundová. Mimokrumlovských souborů, tedy různých šermířských spolků nebo hereckých společností, bylo na slavnostech angažováno 37 se zhruba 317 účinkujícími, počet programů a akcí bez rozlišení velikosti proběhlo 129. Stánků v historické tržnici stálo 130.

„O to vše se produkčně staralo 26 lidí a 112 brigádníků na pořadatelských a jiných postech,“ upřesnila včera místostarostka. „Více než 3 353 občanů města si zakoupilo takzvané zlevněné vstupenky, tedy lístky určené jen místním obyvatelům,“ vypočítává Zikmundová sortiment návštěvnosti.

Kompletní článek naleznete v dnešním (čtvrtek 12. července) vydání Českokrumlovského deníku.