Během předchozího týdne zde vystoupilo, díky tomuto festivalu, několik špičkových hudebníků světoznámých jmen. Mezi asi ty opravdu nejznámější ovšem patří Josef Suk. Ten ale do Českého Krumlova nepřijíždí jen kvůli hudebním produkcím. Zamiloval si totiž kolorit města jako takového, zvláště některá jeho místa a speciality. „Například útulný lokál hospůdky Na Louži,“ upřesnil poeticky tiskový mluvčí festivalu Michal Matzner. Zvláště pokud je prostoupený vůní čerstvě upečené husy, nenechá na sebe úsměv ve tváři houslového virtuoza dlouho čekat. Podle Matznera tento kolorit a konzumaci pečínky Mistr Suk nikdy nevynechá.

V současnosti už jen zřídka na veřejnosti vystupující Josef Suk předvedl umění své vlastní i svých hudebních přátel na čtvrtečním koncertu. „Tak inspirující prostředí a zároveň pozorné a vnímavé posluchače, s jakými se účinkující setkávají na Festivalu komorní hudby, nenajde člověk často," vyznal se při této příležitosti osmasedmesátiletý umělec s pocity Českokrumlovskému deníku. I tento stav duše bývá důvodem, kvůli kterému se do Českého Krumlova vrací na počátku každého léta.

„Myslím, že podobně na své první festivalové vystoupení budou vzpomínat Antonín, Věra a Filip Gondolánovi,“ konstatoval Matzner. Rodina Gondolánových totiž v úterý uvedla do varu návštěvníky svého koncertu konaného v Jezuitském sále Hotelu Růže. Takřka totožné okamžiky zažilo ve středu publikum na večeru dvou dam Edity Keglerové a Ivy Štrynclové, v rámci kterého mladé umělkyně přednesly na dvě cembala v Prokyšově sále hudbu J. S. Bacha a jeho synů.

21. ročník Festivalu komorní hudby Český Krumlov vyvrcholí dnes večer v zámeckém Maškarním sále. Jihočeská komorní filharmonie se svým šéfdirigentem Stanislavem Vavřínkem a s hostujícím violoncellistou Janem Páleníčkem na něm uvedou mimo jiné oblíbené Rokokové variace Petra Iljiče Čajkovského.