Vánoce jsou svátky klidu, ale také doba, kdy mnozí lidé vyjíždějí za kulturou. Zatímco Štědrý den tráví většina lidí doma, na Boží hod vánoční opouštějí teplo domova. Nejinak tomu bylo i ve Větřní, které v noci zažilo v hostinci U Wágnerů pořádný rambajz. Své hudební nadání zde předvedly spolky Den za dnem, Dark Season a Who Killed Marilyn?

 

Boží hod vánoční

„Není to krásné? Úterý, já odpočinutý a plný energie. Dneska se můžu zpráskat jak kůň a nemusím se bát, že zaspím do práce. Jak já ty Vánoce miluji. Nejraději mám opravdu Boží hod vánoční, protože vždycky jedem na nějaký koncert,“ radoval se fanoušek Pepa Štembera.

Jako první vystoupili grindoví šílenci Den za dnem, kteří poutali pozornost hlavně díky rozběsněným zpěvákům. Reakce z publika však byly rozpačité.
„Trapáci. Obyčejní exhibicionisté, kteří se předvádí před slečinkami,“ prohodil jeden z posluchačů. „Občas velice slušná vykrádačka Isacaarum z Českých Budějovic,“ uchechtával se další. „Fakt masakr. Takhle našlapaný koncert jsem už dlouho neslyšela. Fakt síla,“ oponovala naopak jedna z mnoha poslouchajících dam.

Rok plný změn zažila českobudějovická kapela Method 9, která se letos rozhodla pro radikální změnu názvu na Dark Season. Svoji roli v rozhodnutí hrála změna za mikrofonem, kdy Jakuba Konečného vystřídala Edita Valentová. Zda to byla změna k lepšímu, mohli posoudit fanoušci právě ve Větřní, kteří si vůbec nestěžovali. Hlavní hvězdou byla zaběhnutá českokrumlovská parta Who Killed Marilyn?, která se rozehřívala na únorové republikové turné.
„Vánoce bez pořádného nářezu ve Větřní? Nu, to snad ani není možné,“ shrnul vánoční koncert místní Krusher.