Multikulturního projektu Togheder against xenophobia, tedy Společně proti xenofobii, se zúčastňují dobrovolníci z různých míst ve světě. Během července zamíří několik z nich i do Českého Krumlova a jeho okolí.
„Přijedou lidé asi pěti nebo šesti národností, Francouzi, Španělé, Korejci, Kanaďané, Chorvaté a možná i Rakušané,“ konstatuje jedna z českých organizátorek Fany Lukáčová.
Akce je zaměřena především na děti a mládež a proběhne formou edukativních, tedy výchovných workshopů jako divadlo,“ upřesnila.
O co půjde konkrétně? Během druhého červencového týdne se zmiňovaní dobrovolníci sjedou právě do Českého Krumlova a budou mít týden na to, aby divadelní hru s námětem proti rasismu a xenofobii vymysleli, dopilovali, nazkoušeli a připravili k veřejné produkci. Ta nastane v následujícím týdnu a hrát se bude jak ve městě, konkrétně v Městském parku, tak i v okolí.
Cílovou skupinou, pro kterou bude divadlo vystupovat, jsou děti. Místní i z okolních letních táborů. Ale nejenom ony. Náplní akce je totiž i to, aby se navzájem lépe poznávali i jednotliví dobrovolníci, protože i oni budou z různých kultur a zemí a také různých národností.