Je to bláznivej svět. Přesně tak pojmenoval svou novou živou nahrávku českokrumlovský multiumělec Karel Dvořák. Stříbrný kotouček se ve středu ve večerních hodinách dočkal v Salonu Šnek v Českém Krumlově slavnostního křtu pivem, o který se postarala místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová, jež převzala nad CD záštitu.

Myšlenka na vznik kotoučku se zrodila podle hlavního iniciátora Romana Špilínka z vydávajícího Nakladatelství Růže v putyce ve velmi pozdních hodinách.

„Stalo se tak asi ve čtvrt na dvě v noci. Nyní si konečně můžeme s Karlem říct – hele, vyšlo to. Tato věta se nyní dostává do úplně jiných dimenzí,“ řekl před křtem Špilínek.

„Řekli jsme si to dvě hodiny zpátky. Poplakali jsme si, poplácali se po ramenou. Tady by to bylo moc osobní,“ pokračoval Dvořák.

„Také mu dnes můžu říkat familiárně Kájo,“ dodal Špilínek s hodně rozšířeným úsměvem.

Kmotra Zikmundová kotoučku popřála, aby dělal hlavně radost všem posluchačům, přičemž dodala, že si pana ředitele váží. Dvořák totiž není pouze muzikantem, sochařem či malířem, ale hlavně ředitelem Základní školy Linecká Český Krumlov.

„Tohle CD jsem ale nahrál jako obyčejný občan Českého Krumlova,“ upozornil Dvořák. „Dnešní večer je průlomový. Pro vás ale bude nejvíc průlomové, až si ho poslechnete,“ sdělil Dvořák místostarostce.

„Deset minut, než to CD skončí, tak bych ho ale raději vypnul,“ zareagoval pohotově Špilínek. „Je tam vzkaz lidstvu, který není úplně, ehm, učesaný.“
Celý večer byl plný humoru a nezávazného muzicírování, kdy si s hlavním protagonistou zahráli a zazpívali snad všichni, co měli po ruce nějaký hudební nástroj.

„Je to tady sranda. Nečekala jsem, že Karel umí tak dobře zpívat. Má příjemný hlas,“ obdivovala výkon Dvořáka návštěvnice Lucie Tinková.

Záznam na CD byl pořízen koncem října v českokrumlovském divadelním klubu. Každý návštěvník tehdejší akce najde v bookletu alba své jméno, pokud si tedy přál být zveřejněn.