Kapela Locomotive patří k největším pojmům české undergroundové scény. Uznání se dočkává nejen v České republice, ale i v zahraničí. Nedávno potěšili své fanoušky živým koncertem z Bratislavy na DVD.

Jak si vede DVD Live In Bratislava mezi fanoušky a kritiky?
Mezi fanoušky super. Jsou nadšení a my jsme za to strašně rádi, dělali jsme to pro ně a ne pro kritiky. Co se recenzí týče, jsou takové, jak jsme předpokládali. Jsme si vědomi toho, že obraz mohl být lepší, ale bohužel nebylo v našich silách z toho, co jsme dostali od bývalého managementu za podklady, vydolovat víc. Měly být zajištěny profi kamery, projekce a plno dalších věcí, což se ale bohužel nestalo. Těch nedostatků bylo víc a v našich silách už na místě nebyla šance to vyřešit. Zvuk jsme si dodělávali v našem studiu Loco. Se zvukem DVD jsme maximálně spokojeni.

Proč jste si vybrali pro natáčení zrovna Bratislavu?
Právě kvůli našemu bývalému managementu, který sídlí v Bratislavě. Bratislava je totálně v pohodě, máme tam spoustu kámošů a fanoušků, takže v tomhle směru to bylo v pohodě. Ale až budeme připravovat nějaké další DVD, tak to bude určitě z naší domoviny.

Kdy mohou čekat fanoušci novou nahrávku?
Na novém CD se intenzivně maká. Připraveno je kolem třinácti songů. Jestli se na desku dostanou všechny, to se zatím neví. Finišujeme práci na předprodukci, která je skoro hotová. Samostatné natáčení bude probíhat během léta v našem studiu, kde jsme schopni docílit zvuk k naší spokojenosti. Zvažuje se i přizvání producenta, v hledáčku máme dva kandidáty a nejsou z ČR, víc prozrazovat nebudu, dokud to nebude jistý. Jinak, bude to zase změna oproti albu Ornament z pijavic, jak zvuková tak i hudební. Všichni můžou očekávat ještě větší mazec.

Hráli jste již v mnoha zemích. Odkud jste si přivezli největší zážitky?
Nejspíš asi z Holandska, kde jsme odehráli tři tour (2002, 2003, 2004). Našli jsme si tam spoustu přátel, se kterými jsme v kontaktu dodnes a všelijak se navštěvujeme. Letos na podzim se tam chystáme opět po delší době a přibalíme k tomu ještě Itálii, Švýcarsko a Německo. Super vzpomínky také máme na koncert v Srbsku. Moc kapel tam nejezdí a lidi si toho hodně vážili. Parádně tam o nás bylo postaráno. Škoda, že jsme tam odehráli pouze jeden koncert.

Na pódiu jste se potkali i s mnoha slavnými jmény na rockové scéně. Které kapely si ceníte nejvíc?
Jednoznačně Pro–Pain, se kterými jsme odehráli první koncert už v roce 1997, a od té doby jsme měli tu čest s nimi sdílet pódium každý rok. V roce 2005 jsme s Pro–Pain odjeli i část evropského turné (Německo, Rakousko, Slovensko a Česká republika). Za tu dobu se z nás stali kámoši. Novinkou je to, že jim budeme dělat 23. června koncert v Českých Budějovicích v Marty´s clubu.

Které město původu vlastně zmiňujete ve svých oficiálních biografiích? Někde se dá přečíst Český Krumlov, jinde Velešín, a dokonce i různé zdroje uvádějí České Budějovice. Jak vás lidi berou ve své domovině?
Ve Velešíně bydlí akorát kytarista Rob. Od začátku se všude uvádí Český Krumlov. Všichni bydlíme asi tak 30 kilometrů okolo Českého Krumlova. Jinak zkušebnu a studio máme ve Větřní, což je malé město asi pět kilometrů od Českého Krumlova. Občas někdo píše, že jsme z Českých Budějovic. S tím nemáme problém. Ať si každý píše, co chce. Jsme prostě Jihočeši.