Smůly, která letos provází legendární kapelu Tři sestry na akcích pod širým nebem, se družina pod vedením Lou Fanánka Hagena nezbavila ani v pátek na letním parketu v Holkově. Opět vydatně pršelo.

„Celý den se to drží a nakonec se rozprší. Ach jo,“ zakroutil hlavou pořadatel Pavel Černý. Fanoušky veselé a takřka zlidovělé muziky to ale nijak nezastavilo. Na „koňku“ jich dorazilo spoustu, takže o dobrou atmosféru bylo postaráno.

„Na déšť kašlu. Nejsme žádné bábovky, abychom zůstali kvůli špatnému počasí zavření doma. Stejně je teplo, tak co,“ řekla například fanynka Janča. Její přítel Tomáš ale stejného názoru nebyl. „Ředí mi to pivo,“ ucedil a zalomil očima k nebi.

Aby posluchačům nebyla zima, naprala do nich punková stálice pořádnou dávku energie. Ostatně, koncerty Tři sester prostě jiné nejsou, o čemž svědčí stále neutuchající mnohaletá popularita. Kovárna? Zelená? Zpívalo každé hrdlo v areálu.

Tradicí už také je, že si s sebou Fanánek a spol. vozí spřátelené kapely. Na Holkově tedy nechyběla ani další legenda – E!E. A ta se samozřejmě nehodlala nechat zahanbit. Na závěrečnou kultovní vypalovačku Nasrat, které předcházela předehra ze Zubaté od Pražského výběru, rozjeli fanoušci před podiem hotové peklo, které kapelu vybičovalo k maximu.

Tři sestry jsou stálice, která dokáže i v dnešní době, kdy lidé na koncerty příliš nechodí, zaplnit i poměrně velké místo, jako je Holkov. Za týden se s návštěvností popere Petr Kolář. Podaří se mu Tři sestry překonat?