Novou hru sehrávají už od podzimu větřínští ochotníci Jentak divadlo. Parta pod vedením Naděždy Říčařové v minulém roce poprvé předvedla své kvality ve hře Vlasta kopla Vlastu aneb Dívčí válka v Čechách.

A ta u místního obyvatelstva slavila úspěch. Do hereckého ošacení se tedy Říčařová a její kolegové mohou oblékat s vědomím, že start se jim povedl.

Jaké máte pocity z toho, jak se váš divadelní spolek v minulém roce rozjel? Čekala jste takovou odezvu?

Máme z toho velikou radost. Naplňuje nás to štěstím. Už nyní se těšíme na premiéru další hry. Věříme, že to bude pěkné. Představení měla v obci opravdu celkem úspěch, což je milé. Jenom poslední vystoupení, které bylo pro důchodce, se nesetkalo s přílišným pochopením. To je škoda. Ale i tak to bylo fajn.

Co nás ale ve Větřní trápí, je fakt, že tu nemáme pořádné prostory na hraní. Zatím nám zbývá jen hospoda. Na pravém podiu se ale přece jenom hraje jinak. To je jasné. V každém případě jsme si alespoň trošku vylepšili kulisy, takže z nich máme radost.

Jak se jmenuje nová hra? Premiéru máte naplánovanou na kdy?

Jmenuje se Paroháči aneb červené kalhoty. Poprvé ji předvedeme 21. května v 19 hodin ve větřínské hospodě Slavie, kde máme základnu. Už nyní se staráme o propagaci, tak snad lidé zase přijdou.

O čem bude?

Přesně o tom, co naznačuje název. (smích) Premiéra bude před volbami, což se hodí. Je totiž o tom, jak se hádají dva konšelé. (smích)

K Dívčí válce se už vracet nebudete?

Máme nového režiséra, který chce domlouvat i nějaké vystoupení venku. Navázali jsme také kontakt s ochotnickým divadlem z Písku. A tam bychom právě měli zahrát opět Dívčí válku. Vracet se k ní tedy budeme. Kdy se tak ale stane, těžko říct.

Tým, který se na chodu vašeho divadla podílí, je pořád stejný?

Odešel od nás jen jeden člen, ale jinak je tým pořád stejný.

V jakých žánrových vodách se budete nadále pohybovat?

Vždycky budeme vyhledávat něco humornějšího. Do dramat se asi pouštět nebudeme.

Z vašeho pohledu, jaké je ve Větřní publikum? Cítíte se před ním dobře, když hrajete?

Určitě. Ve Větřní je naprosto skvělé publikum.