Fotoatelier se totiž tradičně zapojuje do celorepublikové akce Muzejní noc, v rámci které se uskuteční několik speciálních prohlídek. A co je důležité – vstupné je zdarma.
„Zájemcům doporučujeme, aby si prohlídku zarezervovali na našich webových stránkách. Je to velmi jednoduché, věřím, že s tím nikdo problém mít nebude," řekl včera manažer musea Petr Hudičák. Zájem o noční prohlídky je každým rokem veliký, tudíž se může stát, že pokud si prohlídku nezarezervujete, jednoduše se na ni nedostanete. „Bohužel pak musíme zájemce odmítat," dodal Petr Hudičák.

Prohlídky se uskuteční se průvodcem. První je v plánu od 19 hodin, poslední od 23.30. Prohlídky se konají v půlhodinovém intervalu. „Ateliér bude minimálně osvícený, aby  byla zdůrazněna noc. Má to své kouzlo," láká Petr Hudičák.

Muzejní noc se uskuteční také v Horní Plané. Nikoliv však dnes, ale 8. až 10. června. Na programu je takzvané řetězové provádění skupinou žáků z místní základní školy. „Současným jedenácti až patnáctiletým nabízí možnost pochopit život předků a muzejníkům a pedagogům nové způsoby spolupráce. Návštěvníkům muzea nabízí nové zajímavé zážitky a originální podání průvodcovského výkladu," uvádějí organizátoři.
Festival muzejních nocí odstartoval včera v Jindřichově Hradci. „Na jihu Čech se muzejní noci konají na celkem 13 místech, kde je pro návštěvníky připraveno zhruba 20 akcí," řekl František Chrastina z Odboru památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Navštívit můžete například Písek, Prachatice, Týn nad Vltavou, Bechyni či Tábor.