Tím jsou Velikonoční pašijové hry, které v neděli na Boží hod velikonoční zahrají herci i neherci známých hořických pašijových her.

Příběh o posledních dnech Ježíše Krista tak, jak jej napsal Jindřich Pecka, s hudbou Jaroslava Krčka se rozvine v klášterní zahradě Tramín v Českém Krumlově od 14 hodin.

„Dlouho jsme se rozhodovali, jestli do toho jít. Měli jsme obavu, že bude skoro zimní počasí, což asi bude pravda. Ale po krásném loňském zážitku, kdy jsme před Velikonocemi zahráli představení ve Žďáru nad Sázavou, kde nás překvapilo, že přišlo šest tisíc lidí, jsme se k tomu odhodlali,“ řekl ve středu vedoucí souboru Vítězslav Kučera.

Město Český Krumlov jejich rozhodnutí uvítalo a spolu se správci kláštera vychází hercům hořických pašijí maximálně vstříc. Jednu zkoušku v novém neznámém prostředí klášterní zahrady už účinkující mají za sebou.

„Fučel nám do toho vítr, trochu jsme se prali s prostorem. Zvuk ale budeme mít kvalitní, o ten se nám postarají chlapci z krumlovského divadla,“ doplnil s úsměvem Vítězslav Kučera.

Představení v zahradě kláštera zahraje šedesát lidí. Pro diváky Hořičtí přivezou 300 lavic, takže sedět bude ten, kdo přijde zavčasu.