Čtvrtek 3. 10. 19:30 Joker
Středa 9. 10. 19:30 Parazit
Sobota 12. 10. 17:30 Nabarvené ptáče 
Středa 23. 10. 19:30 Synonyma

Ve čtvrtek 3. října od 19:30 bude kino Luna premiérově promítat nejnovějšího festivalového vítěze: film Joker, který zvítězil na festivalu v Benátkách, vypráví o zrodu záporné komiksové postavy a nabídne famózní herecké výkony Joaquina Phoenixe a Roberta De Nira.

Ve středu 9. října od 19:30 promítne vítězný film letošního festivalu v Cannes: korejský snímek Parazit vypráví příběh chudé, ale mazané rodiny, která se rozhodne využít domácnost bohatého byznysmena. Film přichází do kin s pověstí nejzábavnějšího vítěze canneského festivalu od dob Pulp Fiction.

Natáčení filmu Nabarvené ptáče.Zdroj: Deník / Luboš DvořákV sobotu 12. října v 17:30 přijede režisér Václav Marhoul uvést svůj nejnovější počin, drama Nabarvené ptáče. Film se natáčel mimo jiné v Českém Krumlově a Marhoul pro svůj film získal nejen herecké hvězdy první velikosti Stellana Skarsgårda a Harveyho Keitela, ale také krumlovského rodáka Petra Kotlára pro roli malého chlapce, kterého osud vláčí nebezpečným světem válkou zmítané Evropy. Nabarvené ptáče proniklo do hlavní soutěže benátského filmového festivalu, což se českému filmu povedlo po 25 letech.

Hvězdný říjen v Kině Luna pak vyvrcholí ve středu 23. října v 19:30 projekcí filmu režiséra Nadava Lapida Synonyma, což je francouzský příběh mladého Izraelce po vojenské službě, jehož zláká pařížský sladký život, jenže brzy zjistí, že k nalezení nové identity nestačí jen francouzsko-hebrejský slovník. Režisérův částečně autobiografický film zvítězil na festivalu v Berlíně. Kino Luna má pro vás v říjnu i celou řadu dalších filmů, aktuální program můžete sledovat na www.luna-kino.cz. Těšíme se na vás ve vašem kině!