Řada známých interpretů vystoupí v sobotu na dvou hudebních scénách v Lipně nad Vltavou. Český rodinný festival tam startuje přesně v poledne soutěží Dětská miss.

Festival moderuje Diana Kobzanová. Pořadatelé slibují, že dění na obou hudebních scénách bude nezapomenutelným multimediálním zážitkem. A bohatý program chystají i pro děti.

Scény najdete na parkovišti u lanovky skiareálu. Program na hlavní scéně zahájí ve 12.30 hodin Jan Smigmator. Po něm zahrají a zazpívají Ivan Hlas, Mňága a Žďorp, Laura a její tygři. Od 20 hodin skupina Buty a od 22 hodin Olympic.

Jak ti se na lipenský festival připravují? „Chystáme všehochuť. Písně, které hrajeme pro lidi a taky i takové, které hrajeme pro sebe. Nechceme si nechat úplně vnutit repertoár složený ze samých známých věcí. Myslím si, že to divák nakonec ocení,“ míní Petr Janda.

Kapela si teď také užívá prázdniny, ale po svém. „Je léto a trošku si užíváme poloviční dovolenou. Hrajeme pouze o víkendu, přes týden máme právě tu dovolenou. Nikdo z nás letos k moři nejede, a tak jsme to vyřešili po dohodě takto. Letos byl poměrně složitý rok, hodně jsme na sobě pracovali a zdá se, že se nám to vyplatilo,“ přiblížil Petr Janda.

Neméně zajímavý program ale nabídne i druhá scéna. Tam ve 13 skončí Dětská miss a děti i jejich rodiče přijde pobavit Michal Nesvadba. V 15 hodin ho vystřídá Vladinír Mišík a ETC. V 17 hodin na pódium nastoupí Tlustá Berta, od 19 hodin Ivan Mládek a Banjo Band a od 21 hodin Iva Frühlingová.

Kromě toho děti čeká množství her, atrakcí a soutěží. Například o čtyřkolku.