Povídej, Já budu chodit po špičkách a další hity Petra Nováka zazní v sobotu na festivalu Čertovy proudy 
v Loučovicích u Lipna. Vzpomínat na slavného zpěváka budou Karel Kahovec, Viktor Sodoma a kapela George & Beatovens. Program rockové přehlídky, která začne již v pátek, dále nabídne Kamila Střihavku, Viléma Čoka, Abraxas a řadu jihočeských skupin.

Hrát se bude na fotbalovém hřišti, v pátek již od 16 hodin. Tento den bude vysloveně jihočeský: dorazí punkové, metalové a hard coreové formace z Horní Plané, Českých Budějovic, Vodňan i krumlovští Locomotive. Hlavní hvězdou prvního večera je Střihavka s uskupením Leaders.

Sobotní část otevře Karel Kahovec, pěvecká hvězda 60. let, jenž po smrti Petra Nováka pokračuje s George & Beatovens v koncertování.

„V programu má své písničky Paní v černém nebo Poprava blond holky, rokenroly, písně Háj modřínů a To se budem príma mít z období 
s Country beatem i několik skladeb z alba Rub a líc," avizuje pořadatel Ondřej Zbytek. Ve vzpomínce na Nováka pak zazní Povídej, Hvězdičko blýskavá i Já budu chodit po špičkách. Na přání organizátorů vystoupí jako host  Viktor Sodoma s písněmi The Matadors.

Poté se představí čtyři budějovické kapely v rozpětí 
od rocku přes funk k metalu. Závěr obstarají v 19.45 hodin Vilém Čok, známý z Pražského výběru, s kapelou Bypass a v 21 hodin rockoví Abaraxas. Jednodenní vstupné činí 200, dvoudenní 350 korun. Stanovat a parkovat lze v areálu zdarma. Čtenáři Deníku mohou na festival zdarma: denně až do pátku najdou v novinách kupón, který poslouží jako vstupenka.