Oslavy hasičů v Srníně. Sbor dobrovolných hasičů Srnín v sobotu oslaví 65. výročí založení. Slavnostní zahájení ve 14.15 hodin, po celou dobu akce bude hrát Doubravanka, od 20 hodin se koná taneční zábava.

Bartolomějská pouť se o víkendu koná v Malontech. V sobotu je na programu diskotéka a pouťová párty od 20 hodin v KD Malonty. V neděli bude na návsi zábavní park. V 8 hodin začne pouťový trh, od 13.30 bude pod kaštany hrát B Quintett.

Řemeslné dílny. Každý den se v klášterech Český Krumlov od 10 do 18 hodin konají řemeslné dílny, které jsou vhodné pro děti i dospělé. V sobotu své umění předvedou brašnář, švec a sklářka, v neděli pak přítomné zájemce potěší hrnčíř a sklářka.

Pralesní liga vypukne v sobotu ve 14 hodin v Černé v Pošumaví. Hasiči zvou na tradiční soutěž družstev v areálu hasičské zbrojnice. Večer bude zábava, kde zahraje Duo Návraty z Prachatic.

Párty a koncert. Na pláži v Černé v Pošumaví se v rámci Lipnofestu v baru Windy Point v sobotu od 20 hodin koná Rauch Happy day party a koncert MoveBreakers a DJ Andre Moretti.

Festival u hranic. Druhý ročník Hudebního festivalu se koná v sobotu v Dolním Dvořišti. Program: 14.00 Billy Goats, 16.00 Halley Vládi Růžičky, 18.00 Bryčka, 20.00 Dětský pokojíček, 22.00 Rock band. Vstupné na celý den je 100 Kč.

Loučení s létem pořádá v sobotu od 20 hodin obec Horní Dvořiště.