Hubertova jízda začne v sobotu od 11 hodin v zámeckém parku v Červeném Dvoře. Pořádá ji tam dobrkovická Stáj Pohoda. Těšit se můžete na parkur a vyjížďku v zámeckém parku, občerstvení a živou hudbu. Uvidíte nástup a představení koní a jezdců, jízdu přes překážky v nádherném prostředí zámeckého parku, štafetový závod a ve finále dostih za liščím ocasem - HALALI. Zahraje zámecké trubačské trio Hluboká nad Vltavou, chybět nebudou občerstvení a poslech skupiny Rybníkáři, a také moderátor Ivan Studený. V parku bude i dětský koutek pro radost malých a klid velkých. Jako poděkování psychiatrické léčebně je celá akce přísně lihuprostá!


Kostel sv. Martina stojí v Polné na Šumavě. Nezůstane tedy opuštěný. V sobotu v 15 hodin v tam bude sloužit mši svatou ke cti tohoto světce R. D. František Žák. Přede mší svatou ve 14.45 hodin zahrají děti ze ZŠ Kájov divadlo o sv. Martinovi.
Večer se kostel rozezní koncertem. Pěvecký sbor Harmonie pod vedením manželů Rolčíkových ve spolupráci s obcí Polná na Šumavě a obcí Kájov zvou na koncert ke Dni válečných veteránů od 18 hodin v kostele sv. Martina v Polné na Šumavě.

Velešínská střední odborná škola zve na dny otevřených dveří. Do Střední odborné škole strojní a elektrotechnické Velešín mohou zájemci o prohlídku školy přijít kdykoliv od 9 do 16 hodin. „Den otevřených dveří je ideální příležitostí k nasátí místní atmosféry, seznámení se s prostorami školy, obory, předměty a také samotnými kantory, kteří jsou návštěvníkům k dispozici,“ ujišťuje ředitel Milan Timko.

Svatomartinskou slavnost připravilo na sobotu město Rožmberk nad Vltavou. Uskuteční se .od 19 hod. v sálu hotelu Růže v Rožmberku. K tanci a poslechu hraje známý harmonikář Richard Sitta. Bude ochutnávka specialit ze svatomartinské husy. Vstupné je volné!

Hudební kavárna Jakub ve Velešíně nabízí ALIKE + BARTBAND - Bez napětí. Muzikanti spustí v sobotu od 20 hodin.

Řemesla v klášterním dvoře si v sobotu opět můžete užít v Českém Krumlově. Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, valchářky či sklářky! Řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. A to od 10 do 18 hodin ve dvoře kláštera a Řemeslné uličce. Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč.