Volejbalový turnaj se od sobotního rána koná na volejbalových kurtech v Brloze v rámci předpouťového dění. Volejbalisté zápolí o brložský dřevák.
Pouťová zábava vypukne v KD Brloh v sobotu od 20 hodin. Hraje kapela Crash.

Rock na plovárně na sobotu 4. 8. přichystal KIC města Velešín. Od 18 do 24 hodin zahrají Alike, Parní Wanna, Dětský pokojíček, Boss People a Fontanela.

Pořešínský den indické kuchyně začne v sobotu od 12 hodin na hradě Pořešín. Ze švédského Stockholmu přijedou kuchaři, kteří návštěvníky během celého dne seznámí s tradičními indickými jídly a způsobem jejich přípravy. Vstupné je dobrovolné.

Letňák v kině – III. ročník, Český Krumlov. Na sobotu 4. 8. jsou pro vás připraveny koncerty pouličních muzikantů a promítání. Vystoupí acoustic rock&roll Hasty & Joky, maďarská zpěvačka Andrea Gerák, Dan Beneš a další.
Večer po setmění (cca 22:00) se pak můžete těšit na pásmo studentských animovaných filmů.

Metallica Tribute spustí v sobotu od 19 hodin ve dvoře restaurace U Kohoutů v Horní Plané. Koncert revival heavymetalové skupiny.

X. sraz kaipanů a sportovních vozidel v Českém Krumlově se koná až do neděle v Českém Krumlově. V sobotu od 18 hodin je můžete spatřit v centru Českého Krumlova. Budou se fotit na náměstí a od 20 hodin zakotví v Pivnici Kavalírka, kde bude kulturní program, hodnocení posádek, předání pohárů, volná zábava.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov vrcholí . V sobotu se koná „Keep Swinging!“ – swingový večer ve stylu Las Vegas. Vystoupí: Jan Smigmator (ČR) ; Dasha (ČR); Felix Slováček RTV Big Band + strings (ČR); Speciální host: Tom Gaebel (Německo); POP Balet.

Velká koncertní show od 20:30 hodin navazující na úspěšný hudební projekt Sinatrology, který se už v roce svého vzniku (2015) stal v České republice doslova fenoménem. Stejně jako u projektu Sinatrology i u “Keep Swinging” stojí v čele český swingový zpěvák a hudební producent Jan Smigmator, který v doprovodu RTV Big Bandu Felixe Slováčka představuje písně Velkého amerického zpěvníku v tradičních i zbrusu nových aranžmá a společně s exkluzivními hosty dokazuje, že swingové standardy stále táhnou a především nestárnou. Pro Mezinárodní hudební festival Český Krumlov připravil Jan Smigmator speciální swingový večer, v němž představí písně George Gershwina, jehož 120. výročí narození si v roce 2018 připomene celý svět, dále slavné písně Richarda Rogerse a Lorenze Harta, Jeroma Kerna, Johnnyho Mercera, Duka Ellingtona, Michela Legranda, Cola Portera, Irvinga Berlina, ale také písně ze svých alb Swing Is Back a Time To Swing. Vzácnými hosty galakoncertu budou multižánrová zpěvačka Dasha, kterou s Janem Smigmatorem pojí dlouhá léta na rozhlasových vlnách Dvojky, jedna z největších hvězd evropské swingové scény, zpěvák Tom Gaebel a taneční skupina Pop Balet, která dokonale dokreslí swingovou atmosféru a diváky přenese téměř až do Las Vegas.

Tradiční Chlumské slavnosti pořádá v sobotu od 15 hodin SDH Chlum nad Malší nedaleko Velešína. Hraje Podhoranka, a slavnosti vás osvěží, protože návštěvníky čekají vodní atrakce i suchozemské radovánky, lávka přes rybník, ukázka výcviku psů, bojového umění a další.