Rozsvícení vánočního stromu. V neděli v 17 hodin se obyvatelé Vyššího Brodu sejdou na náměstí u stromu. K rozsvícení jim zahraje jim flétnový sbor ZUŠ Vyšší Brod.

Hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu začne v 16.30 hodin na českokrumlovském náměstí. Zahájení adventu a požehnání - P. Václav Pícha JC.D., prelát českokrumlovský . Slavnostní rozsvícení vánočního stromu - starosta města Dalibor Carda.
Moderuje Veronika Holcová a Marta Hermannová. Účinkují: Pěvecký sbor Medvíďata.

V Seminární zahradě a na nádvoří muzea v Českém Krumlově začne v 17.30 hodin otevírání adventu živým světlem – adventní spirálou. Za zpěvu adventních písní a v doprovodu Archanděla Gabriela prožijeme, že rozdává-li někdo světlo, nikdy mu neubude…

Adventní pohádky můžete vidět v Městském divadle v Českém Krumlově od 15 hodin. Divadlo Malvína zahraje Čert a Káča na motivy klasické pohádky Boženy Němcové. Vstupné 50 Kč.

Na adventní koncert zve v neděli od 18 hodin Sdružení přátel Zlaté Koruny. Zazní skladby A. V. Michny, W. A. Mozarta a dalších mistrů v podání jihočeských interpretů - Ludmila Dvořáková - varhany, Josef Čížek - housle, Anna Petrtylová - zpěv. Koncert zazní v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Vstupné 80 Kč, děti do 15 let zdarma. Výtěžek bude věnován na provoz kostela.

Vánoční stromek rozsvítí obyvatelé ve Zlaté Koruně v neděli v 17 hodin v parčíku před radnicí.

Rozsvícení vánočního stromu v Besednici se koná v neděli 17 hodin v parku na náměstí u kapličky sv. Jana Nepomuckého. Zahájení adventu a žehnání adventních věnců.

Vypouštění balonků s přáním Ježíškovi se bude konat 1. adventní neděli od 15.30 hodin na hřišti.v Srníně. Balónky hromadně vzlétnou v 16 hodin. Ze hřiště se Srnínští přesunou ke kapličce, kde bude v 16.30 hodin rozsvícen vánoční stromek.

Adventní charitativní trh se koná v neděli od 14 do 18 hodin ve Velešíně. V 17 hodin vystoupí divadlo Kvelb „Andělé. Tato tanečně divadelní taškařice dá na srozuměnou, že Vánoce už jsou za dveřmi. Andělé na chůdách přinesou velké sáně a povypráví vánoční příběh za doprovodu hudby a zpěvu. Na závěr andělé rozsvítí vánoční strom.

Slavnostní zahájení adventu se v neděli od 17 hodin na náměstí v Kaplici. Doprovodí ho hudební a pěvecké vystoupení žáků ZUŠ Kaplice a rozsvícení vánočního stromu. Nebudou chybět živá zvířátka.

Na andělské zpívání při slavnostním rozsvícení vánočního stromu zvou děti ze ZŠ a MŠ Chvalšiny. Zpívání vypukne od 17 hodin na dolním náměstí.

Dětský svět hraček je od neděle otevřen v kaplickém podzemí. Vydejte se do kaplického podzemí na návštěvu do dětského světa hraček 1. a 2. poloviny 20. století. Otevřeno je o víkendech: sobota 10.00 – 12.00, 13.00 – 16.00 hodin, neděle 13.00 – 16.00 hodin. V týdnu jsou prohlídky možné jen přes infocentrum, tel. 380 311 388.
Galerie Krampus, Náměstí 206

Také od neděle začínají Adventní a vánoční plavby na vorech v Českém Krumlově. Každý den až do 6.1. od 14 hodin. Rezervace: Voroplavba.cz, tel. 605 218 018