Sobota 16. prosince

Český Krumlov:
Předvánoční čas si snad nikdo nedovede představit bez tradiční české „Rybovky“. V 19 hodin začíná koncert s Vánoční mší Jana Jakuba Ryby „Hej, mistře!“ v Klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie. Těšit se můžete na Smyčcový orchestr Český Krumlov pod taktovkou Josefa Zaplatílka, velešínský Chrámový sbor pod vedením sbormistryně Marie Peškové a Dětský pěvecký sbor Skřivánek. V průběhu večera zazní i na tradiční české koledy v podání dětského sboru a sólistky Hany Miklářové. Kapacita 200 osob, vstup 100/50 Kč, možnost rezervace v Návštěvnickém centru.

V rámci Andělského tvoření pro malé i velké se můžete těšit na výrobu nejrůznějších vánočních dárečků!
Od 14 do 18 hodin, Velký sál a Seminární místnost, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč.

Třetí prosincovou sobotu se můžete v rámci klášterního programu těšit na otevření mnoha řemeslných dílen! Přijďte se naučit dovednostem našich předků od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Kromě samotného tvoření lze zakoupit i další předměty, které vyrobili naši klášterní řemeslníci. 10 až 18 hodin, Řemeslná ulička u Klášterního dvora, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč.

V rámci právě probíhající filmové výstavy Anděl Páně 2 se můžete o adventních sobotách těšit na její rozšíření na Klášterní dvůr formou malého dobového trhu jako z pohádky. Je pro vás připraven klášterní štrúdl, jablečný svařák či horké párky. Další důvod, proč nezůstávat doma a užít si adventní sobotu v českokrumlovských klášterech! Od 10 do 18 hodin, Klášterní dvůr; platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč.

Černá v Pošumaví:
Předvánoční jarmark se koná od 14 hodin v areálu hasičské zbrojnice v Černé v Pošumaví. Výstava výrobků šikovných lidiček.

Kaplice:
V sobotu kaplické ulice obsadí krampusové. Na Krampus Show začíná v 16 hodin doprovodným programem, samotná show vypukne v 18 hodin.

Besednice:
Žehnat novému hasičskému autu se bude od 13.30 u hasičárny v Besednici.

Dolní Třebonín:
Zpívání u vánočního stromu v Dolním Třeboníně na návsi začíná v 17 hodin.

Chlumec:
Předvánoční posezení v Chlumci od 17 hodin na Věncově, teple se oblečte!

Krasetín:
Od 19 hodin si můžete přijít zazpívat koledy do hospůdky U Kuchařů.

Velešín:
Od 16.30 se koná akce „Půjdem spolu k Betlému“ v parčíku u kašny na náměstí, v 17 hodin vypukne Besídka TAEKWON-DO v sále kina ve Velešíně

Lipno nad Vltavou:
V sobotu bude v 9.30 slavnostně zahájena sezóna. Bohatý doprovodný program:
9–12 Namažeme vám sezónu - voskování lyží a snowboardů (u pokladen Skiareálu Lipno)
10–12 Zábavné dopoledne s lišákem Foxem (malování obrázků pro lišáka Foxe, výroba vánočních ozdob)
10–13 Závody ve slalomu pro veřejnost o zajímavé ceny (sjezdovka Jezerní)
11–14 Představení horské techniky (u výstupu z lanovky)
11–13 Ukázka výuky lyžařské školy zdarma (Fox park a Jezerní sjezdovka)
12.00 Oficiální zahájení sezóny (Fox park)
13–13.30 Pohádka pro děti, Divadélko Máma a táta, Vysněné vánoce (Fox Park)
13.30–15 Animace ve Fox parku a slalom pro děti (Fox park) (malování obrázků pro lišáka Foxe do jeho nové chýše, výroba ozdob na vánoční stromek)
14.00 Vyhlášení závodů ve slalomu (Fox park)
16.00 Rozsvícení stromečku ve Fox parku, zpívání koled. Předání obrázků lišákovi. Dětský punč

Závody ve slalomu pro veřejnost:
Přihlásit se můžete na místě. 2 kategorie: do 15 let a od 15 let.
Ukázka lyžařské školy; výuka bude rozdělena do 3 skupin:
Baby 4–5 let, čas: 11–11.50 a 12–12.50
Kids 6¬–15 let, čas: 11–12.45 (začátečníci a pokročilí), Fox park a sjezdovka
Dospělí, čas 11–12.45
Ukázku výuky lyžařské školy zdarma si rezervujte v den akce na rezervacích v lyžařské škole v budově Chaty Lanovka min 30 min předem.

Neděle 17. prosince


Český Krumlov:
V 18.30 začíná v Oratoriu Kláštera klarisek adventní barokní koncert s historicky poučenou interpretací. Pořádá: Centrum barokní kultury. Vstupné: 150 Kč, předprodej v Návštěvnickém centru

Skauti budou rozdávat betlémské světlo, které dorazí do Brna v sobotu 16. prosince a odtud bude v neděli rozváženo vlaky po celé republice. V Českém Krumlově si plamínek můžete přijít připálit již tradičně k Regionálnímu muzeu od 14 do 18 hodin k "Betlémské podsadě". Těší se na vás skautský oddíl Ursini Český Krumlov.

Velešín:
Ve výstavní galerii Jakub se od 17 hodin koná Adventní recitál Pavlíny Jíšové.

Větřní:
Koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého a předání Betlémského světla ve Větřní. Od 17 hodin proběhne v kostele předvánoční koncert dětského sboru pod vedením p. Balka. Po koncertu bude předáno Betlémské světlo. Od 16 hodin připravil SDH Větřní občerstvení před kostelem (něco pro zahřátí).

Dolní Dvořiště:
Předvánoční koncert žáků základní umělecké školy Kaplice se koná v kostele sv. Jiljí v Dolním Dvořišti v 16.30. Učitelé a žáci mají vždy své vystoupení krásně připravené a největší odměnou je pro ně plný sál. Vstupné je dobrovolné a je vždy použito na opravy a údržbu kostela.

Chvalšiny:
Od 17 hodin je v kostel Svaté Máří Magdalény Adventní vystoupení hudebních kroužků DDM pracujících ve Chvalšinách.

Krasetín:
Vánoční dílna pro děti a dospělé bude k dispozici v penzionu U Ševců v Krasetíně od 14 do 18 hodin. Na programu je malování vánočních ozdob.

Křemže:
Vánoční koncert od 18 hodin se koná na radnici v Křemži, zpívá a hraje „Záměrná sešlost“ a „Dvě Jany“.

Lipno nad Vltavou:
Vánoční krmení zvířátek se koná od 13 hodin v Loděnici Lipno v Lipně nad Vltavou. Předvánoční procházka lesem, zdobení stromečku pro zvířátka, plnění krmelců. S sebou pití,svačinu, něco pro zvířátka, buřta na opečení.