Filmový festival Mezipatra Oueer se koná v Českém Krumlově také v sobotu v zámeckém centru studijních pobytů v Českém Krumlově. V sobotu jsou na programu filmy: v 15.00 Střet světů, 17.00 Řízení z moci úřední a ve 20.00 Rána.

Dopoledne pro děti pořádá v sobotu knihovna v Srníně. Zve děti, rodiče a prarodiče. Těšit se můžete na společné čtení, povídání o knihovních skřítcích a strašidlech, malování a tipy na zajímavé knihy pro děti. Akce se koná od 9 do 11 hodin.

Zabijačka na Podluží – Vepřové hody. Klasická vesnická zabijačka se odehraje v sobotu od 9 hodin v restauraci a penzionu U Ševců v Krasetíně č.p.70 pod lanovkou na horu Kleť. Hody budou i v neděli.

Klub FabriČKa, Za Jitonou pořádá v sobotu večer koncert kapel Resumé, Hello Officer! A Cock vstuné 120 Kč.

Krumlovské podzimní recitály v sobotu vrcholí koncertem Kamila Střihavky & Leaders! Akustický koncert začne v 19 hodin v Synagoze v Českém Krumlově. Vstupné 350 Kč.

Českokrumlovský medvěd, 20. ročník dobročinného střeleckého klání, se koná v sobotu od 9 do 15.30 hodin na střelnici policie ve Vyšným. Tradiční akci pořádá Armáda ČR, Středisko obsluhy výcvikových zařízení Boletice, která zajišťuje výzbroj a munici. Soutěž je určena pro veřejnost a ta nemusí být nositeli zbrojního průkazu. Účastnit se mohou muži, ženy, dorost. Soutěží jednotlivci a čtyřčlenná družstva ve složení tři muži a jedna žena. Disciplínou je střelba ze samopalu SA vz. 58 a útočné pušky BREN 805, jednotlivými ranami v leže. Cíl nekrytě ležící figura s kruhy na vzdálenost 100 metrů. Způsob střelby – pod jednotným velením za dohledu instruktorů ve skupině po 10 osobách. Startovné je 300 korun. Část výtěžku ze startovného bude po soutěži předán Jan Míšovi Černému jako příspěvek na krmení pro zámecké medvědy. Každý účastník obdrží pamětní list. Ceny do soutěže věnuje medvědář a sponzoři. Prezentace je v budově střelnice od 8 do 8.50 hodin.

Poslední leč pořádá v sobotu Myslivecký spolek Velešín v restauraci U Zlaté podkovy od 19 hodin. Hraje kapela Bohemia. Vstupní je 100 korun.

Vánoční tvoření pro celou rodinu se koná v sobotu v Kulturním domě v Loučovicích. K tomu bude pokračovat vánoční prodej zahradnictví Halka od 10 do 17 hodin. Na programu dne je výroba adventních věnců a vánočních dekorací. Pro děti bude připraveno dětské tvoření. Přineste si celou skořici zhruba čtyři kusy.

Vojta violinist – multiinstrumentalista cestující po světě vystoupí v sobotu od 20 hodin v Divadelním klubu Ántré v Českém Krumlově. Vstupné je 70 Kč.

Charitativní sobota pro Karolínku ve Velešíně se koná v sobotu od 9 do 17 hodin. Darované věci jsou na prodej v zasedací místnosti v kině ( 1. patro ). Od 15 hodin v sále kina začne pohádka „Dva sněhuláci o Vánocích“. Vstupné: 50,- Kč.

Zámecká slavnost vína v sobotu vypukne v českokrumlovské jízdárně. Jde o degustační a prodejní přehlídku vín. Představení tuzemských a zahraničních vinařství za účasti vinařů, sklepmistrů a sommeliérů.
Po celou dobu Zámecké slavnosti vína je možno zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům je k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení. Vstupné 200 Kč. Cena zahrnuje upomínkovou degustační sklenku.
Afterparty v Krumlovském mlýně pro účastníky Zámecké slavnosti vína zdarma.

Kaplické dny s řemesly a jarmarkem se konají ještě v sobotu od 9 hodin v předsálí Kulturního domu Kaplice.