Noc literatury připravila knihovna Kaplice. Ve čtvrtek 9.5. se od 18 hodin koná netradiční veřejné čtení současné evropské literatury na neobvyklých místech v Kaplici. Místa čtení jsou od 18 hodin v Městské knihovně Kaplice, od 18.30 hodin Kulturní a informační centrum Kaplice a v 19 hodin Studovna v budově Gymnázia a SOŠE Kaplice.

Vzpomínkový večer: Petr Eben a místa jemu milá je přednáška, kterou pořádá Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově od 18 hodin v sále ZUŠ Č. Krumlov.

Vzpomínku na jednoho z nejvýraznějších představitelů české i světové hudby 2. poloviny 20. a začátku 21. století (spojenou mj. i s promítáním snímků z archivu autorky a Musea Fotoatelier Seidel) uvede PhDr. Kateřina Vondrovicová, autorka knihy o Petru Ebenovi (česky Panton 1995), jeho medailonu v knize Krumlov – město pod věží (ed. Seidelova Šumava, 2018) a především dlouholetá přítelkyně Ebenovy rodiny. Součástí večera bude hudební program z Ebenových skladeb v nastudování žáků ZUŠ Český Krumlov pod vedením pedagogů Terezy Havlíkové, Lukáše Holce, Jany Kordové, Milany Matunákové, Jitky Šlechtové, Aleny Švepešové a Zuzany Vrbové. Klavírní doprovod: Olga Reichlová, Lucie Smitková a Michael Bartoš. Pamětníci skladatele Petra Ebena, který v Krumlově prožil své dětství, srdečně vítáni.

Vstupné 50,- Kč, snížené 30,- Kč

Chorvatsko – příroda Makarské riviéry a pohoří Biokovo aneb příprava na dovolenou je přednáška, kterou pořádají obec Holubov a Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, regionální pracoviště jižní Čechy, Správa CHKO Blanský les. Hovoří Mgr. Jana Janáková (CHKO Blanský les). Přednáška se koná od 18 hodin v Informačním středisku CHKO Blanský les v Holubově.

Kůča - autorské čtení. Kůča představí své nové dvě knížky Miloušovo trapasy a průšvihy a Dneska to špatně dopadne. Najdete ji v Divadelním klubu Antré od 19.30 hodin.

Tvoření ke dni matek se koná od 16 hodin na pobočce Městské knihovny na Míru v . Krumlově. Všichni jsou zváni na tradiční tvoření. Společně vyrobíte pro své maminky náramek z korálků a zdobený svícínek. Příspěvek na materiál činí 20 Kč, rezervace na telefonním čísle 380 726 119.