Trubadúr je operní drama, které je nyní k vidění až do soboty od 21.30 hodin na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. V režii Tomáše Studeného zazní v italském originálu v mezinárodním pěveckém obsazení.

Noční koncert na stezce v korunách stromů se koná dnes ( v úterý) od 20 do 22 hodin. Koncerty jsou v ceně vstupného na stezku. Hraje Trio Naladěno (barokní hudba, jazz). Koncerty se konají každé úterý.

Návštěvníci hradu Rožmberk v úterý zažijí kromě běžné prohlídky i něco navíc. Od 19 hodin se rozezní jeho nádvořím nejen řinčení zbraní, ale i humor typický pro skupinu historického šermu Bratři z Růže. Rytíř Adam de la Hall opět povypráví o svých neuvěřitelných příhodách. O tom, jak se setkal s princem i sluhou z pohádky o Popelce, jak bojoval s drakem i jak se přimotal do pohádky o perníkové chaloupce. Ale dá se mu věřit?

Pohádkové léto v Černé v Pošumaví v úterý v letním kině od 17 hodin uvede zdarma pohádku Zlatovláska (Divadlo z bedny).
Škampovo kvarteto zahraje dnes od 19.30 hodin v Maškarním sále krumlovského zámku v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Pohádku o Budulínkovi můžete ve středu zhlédnout od 17 hodin u kašny na náměstí v Horní Plané. Je to divadelní pohádka pro děti i rodiče, hraje divadlo Pavla Šmída.

Letní řemeslné dílny nabízejí pohodové tvoření ve středu v Památníku – rodném domku A. Stiftera v Horní Plané od 14 do 17 hodin. Na programu jsou suché plstění ovčí vlny, výroba mýdla.