Divadlo o svatém Martinovi můžete vidět v Kájově. Kromě toho nebude chybět světelný průvod. V neděli 11. 11. v 17.00 hodin se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kájově koná divadelní představení o svatém Martinovi, patronovi chudých a všech, kteří se o dobro snaží. Účinkují děti z Kájova a okolí. Po divadle všichni půjdou světelným průvodem k lípě. Přijďte si i letos připomenout život a svatost sv. Martina a odnést si povzbuzení do života.

Svatý Martin přijede na koni také na krumlovské náměstí. Při té příležitosti budou otevřena první mladá vína, která můžete ochutnat. Kromě toho vás až do 18. listopadu vás v krumlovských restauracích čeká svatomartinské menu a víno.

Svatý Martin na koni nevynechá ani Kaplici. Tradičně se objeví na náměstí v 11.11 hodin.

Tradiční slavnost o svátku sv. Martina se koná v Horní Plané. A to ve dvoře muzea „u Stifterů“ v Horní Plané. Na programu je putování po stopách sv. Martina s drobnými úkoly, představení dětí z mateřské školy, průvod světel. Rodný dům A. Stiftera 16:00 hod. Vystoupení dětí z mateřské školy, příjezd Martina na bílém koni, Svatomartinské rohlíčky, tradiční průvod světel.