Mína a Čiperkové vystoupí v letním kině v Černé v Pošumaví. Čiperkové od 15 hodin, Mína od 17.30 hodin. Jedna z našich nejpopulárnějších influencerek zpěvačka Mína a oblíbená dětská kapela Čiperkové společně vyrážejí na turné Letňáky. Jak už název napovídá, hudební produkce se koná v letních kinech. Pokud tedy máte doma neposedné dítko, které vám po dobu karantény skákalo a nejspíš ještě pořád skáče po hlavě, tak teď se bude moct konečně pořádně vyřádit.

Čiperkové, jejichž videoklipy dosahují na youtube celkově přes stomilionů zhlédnutí, tu jsou pro nejmenší. Jejich program je interaktivní. Svými písničkami učí děti například počítat, barvy, lehké taneční choreografie a v neposlední řadě je pobaví a rozesmějí.

Mína, jejíž klip Basic Boy se stal nejsledovanějším hudebním videoklipem roku 2018 a předčil i klipy našich nejpopulárnějších zpěváků, oslovuje už starší dětské publikum. Pro své fanoušky má přichystanou novinku - poprvé vystoupí naživo i se svým bandem.

Čiperkové i Mína naposledy společně vystoupili na začátku května po boku dalších umělců jako např. Michala Nesvadby či Maxim Turbulenc na charitativním online koncertu Čiperkafest z izolace se sbírkovým účtem pro zdravotníky. Platí se vstupné.

Festival komorní hudby – Jazzband Schwarzenberské gardy zahraje v neděli na prvním zámeckém nádvoří od 17 hodin.

Petropavlovská pouť v Kaplici se uskuteční v neděli 28.6. v komornější podobě. Od 9.30h slavnostní mše sv. v kostele, pak možnost oběda na faře. Odpoledne posezení na farním dvoře s hudbou a občerstvením. (při dodržení hygienických předpisů). Od 15h soutěže a hry pro děti. Od 18h koncert v kostele – varhany a housle.

Dolnodvořišťský běh vyráží v 9 hodin od pergoly za řekou v Dolním Dvořišti. Dolnodvořišťský běh je název zbrusu nového závodu.Premiérové běžecké závody sice letos doznají kvůli obavám z koronaviru zásadní redukce proti plánu, ale dočkáte se i novinky - proběhnutí kravínem, což je pro běžce zajímavá změna oproti klasickým závodům. Závody pořádá obec Dolní Dvořiště. Závody navazují na závody pořádané Antonínem Matějíčkem. V Jeníně se běželo deset ročníků Jenínských běhů. Registrace závodníkù se otevřela v 8:00 hodin. Zázemí je v pergole za řekou před č.p. 137. Budou tam dětské závody, Závod o putovní pohár starosty a hlavní závod na 12 km startují v 10.30 h od fotbalových kabin.