Koncert souboru Česká píseň zazní v sobotu od 17 hodin v kostele Sv. Šimona a Judy v Brloze.

Raftování Třeboníňáků připravovala Sportovně kulturní komice a TJ Dolní Třebonín. Odjezd byl v 9 hodin z návsi, návrat večer. Akce se ale nekoná! Pořadatelé ji odvolali kvůli špatnému počasí.

45. Plavba kuriozních plavidel ve Vyšším Brodě však rozhodně bude. Plavidla všeliká poplují do Rožmberka nad Vltavou. Akce začíná v sobotu už v 9 hodin Bezprostředně po zahajovacím ceremoniálu budou následovat přejímky plavidel a po nich si mohou všichni bez rozdílu užít na doprovodných atrakcích a zařízeních. To vše potrvá až do 13.27, kdy bude letošní plavba slavnostně odstartována! Po celý den se můžete těšit na bohatý doprovodný program - kapely, soutěže v duchu kuriózní plavby a další.

Program:

09.00 - 12.00 Přejímka plavidel a zápis borců
11.00 Čapí krok - aneb na chůdách v řece pro tisícovku
11.30 Pivní štafeta
12.00 - 13.00 Hodnocení plavidel
13.00 Rozprava plavců (povinná účast všech plavců)
13.27 Start
16.00 - 18.00 Siskin's - hudební program startuje kapela vyšebrodské ZUŠ
18.00 - 19.30 Naked Professors - kapela hrající irské lidovky, námořnické shanty písně
19.30 Vyhlášení výsledků - hlavní a jiné ceny pro pokořitele řeky
20.00 - 21.30 Jiří Schelinger Memory Band - super projekt připomínající jeden z největších hlasů české rockové historie
20.00 - 21.30 Fellows - omlazená českobudějovická hardrocková kapela vás rozebere do šroubku

Tým Mapy.cz brázdí od začátku léta se svojí netradiční roadshow celou Českou republiku. Již sedmou zastávkou bude v sobotu kemp Na Pískárně nedaleko Českého Krumlova, kde se o své tipy na výlety, vychytávky v používání aplikace a cestovatelské zážitky s fanoušky podělí rychlostní kajakář a olympionik Josef Dostál. Potkat se s ním bude možné v sobotu 2. září odpoledne v relax zóně Mapy.cz, kde proběhne diskuze s fanoušky. Odvážnější jedinci mají jedinečnou příležitost dokonce sjet Vltavu společně s mistrem světa Dostálem. Sraz bude v sobotu dopoledne v 11 hodin v loděnici Ingetour v Rožmberku. Na výletě po Vltavě oblíbený sporťák fanouškům vysvětlí a ukáže, co dělat, když se například blíží jez..

Kaplické slavnosti pokračují v sobotu druhým dnem. Ráno na náměstí, pak se děj přesune do městského parku.

Program:

10.30 Spanilá jízda traktorů a zemědělské techniky
11.00 Zahajovací ceremonie. BudBrass, Daniel Kopál.
Předání dožínkového věnce - Bürgergarde a Goldhaubengruppe Freistadt
12.30 Good Times big band - taneční hudba
15.30 František Nedvěd s kapelou Tiebreak
17.00 Nebe - indie-rock
18.30 Dětský pokojíček - pop-folk
20.00 Debbi - popová zpěvačka
22.00 Eddie Stoilow - pop-rock

pivní stan v parku
12.00 Budvarka - dechová hudba
14.15 NA-EX - folk, rock, pop
16.30 Chlapi v sobě - pop rock
18.50 Všichni svatí - rock-pop
21.45 Araxa - rock
24.00 Seven - metal-progressive

Doprovodný program:
Cmundobraní - dožínkové menu: 1. Kaplická cmunda, 2. guláš, chléb, pivo - polní kuchyně, 3. grilované žebro, chléb, okurka, pivo, 4. ochutnávka - zabijačkové speciality (Kučera - zemědělská s.r.o., G, SOŠE A SOU Kaplice)

15.30 - 16.00 Dojezd IV. etapy cyklistického závodu Okolo jižních Čech (náměstí)

Kouzla skřítků dnes v 15 hodin zahraje divadlo Navětvi na českokrumlovském Klášterním dvoře, v případě deště se představení přesune do Velkého sálu. Kromě toho v sobotu od 10 do 18 hodin se koná Konec prázdnin v klášteře, kdy je otevřeno mnoho řemeslných dílen. Dospělí si mohou spolu se svými dětmi vytvořit tradiční řemeslný výrobek.

Bratři Ebenové v sobotu zavítají do Českého Krumlova. U příležitosti 25. výročí zapsání Českého Krumlova na seznam UNESCO v sobotu večer v půl osmé vystoupí Bratři Ebenové v Zámecké jízdárně. Hudební zážitek doplní Robert Křesťan & Druhá tráva. Po samostatných vystoupeních završí hudebníci koncert společně. Bratři Ebenové se vracejí do Českého Krumlova po dvou letech. Servírovat budou přesně to, čím jsou proslavení: sofistikovaný folk-rock s vybroušenými texty, které přetékají krásnými slovními hříčkami. Pódium Jízdárny s nimi bude v jedinečné symbióze sdílet Robert Křesťan & Druhá tráva, známá bluegrassová skupina, kterou založili v roce 1991 textař, zpěvák a kytarista Robert Křesťan a banjista Luboš Malina. Po samostatných vystoupeních obou skupin se můžeme těšit na společné finále všech hudebníků na jednom pódiu. Bude to zkrátka unikátní jízda!

Letňák v kině v Českém Krumlově v sobotu od 13 hodin nabídne alternativní hudební scénu. Na druhém ročníku festivalu v českokrumlovském letním kině zahrají Tokaref, Caesarovy kanady, Kool-Aid a další. After party v Muzeu českého undergroundu.

Gigathlon se koná od pátka 8 hodin do neděle 17 hodin na Olšině. Motto pro letošní ročník zní FEEL THE SPIRIT - na Olšině vyroste pravá Gigathlon vesnička se vším všudy. obsahuje 2 závodní dny, kdy účastníci absolvují každý den všech 5 disciplín v jiném pořadí.
Vše se opět bude točit okolo Lipenské přehrady. Sobotní trasa bude začínat SILNIČNÍM KOLEM z centrálního místa startu a cíle závodu, kde bude i stanové městečko. Cyklisté se projedou podél Vltavy. Budou využít i možnosti hákování a jízdy ve skupinkách. Dostanou se až do Českého Krumlova, přes který se budou vracet zpět na místo startu.
Štafetu převezmou PLAVCI, kteří si zaplavou v krásné klidné vodě přímo na Olšině. Kromě plavecké části na ně bude čekat i krátký přeběh po souši a již tradiční občerstvovací stanice. Třetí disciplínou bude tentokrát BĚH. Běžecká trať povede více mimo silnice a spíše po lesních stezkách a směřuje až na start INLINE BRUSLÍ do Nové Pece. Na bruslaře poté čeká trasa po stopách bývalého závodu Stožecká brusle, na trase uzavřené pro motorová vozidla si budou moci naplno vychutnat rychlost svých dobře připravených koleček.
Závěrečný štafetový kolík převezmou bajkeři neboli disciplína HORSKÉ KOLO.
RELAX SUNDAY Nedělní koncept navazuje na premiérový ročník 2016, aby účastníci trávili více času společně a užili si týmovou atmosféru. Po sportovní stránce nebudou nedělní trasy tak dlouhé a náročné jako v sobotu, o to větší důraz je na atraktivitu a zajímavá místa, kudy trasy povedou.