Adventní lidový jarmark u Stifterů se tradičně koná na dvorku Památníku – rodného domu Adalberta Stiftera v Horní Plané od 10 do 17 hodin. Těšit se můžete na staré šumavské dobroty, ožijí i i drobné řemeslné práce. Jste zváni k zastavení se, dívání, zkoušení, ochutnávání a nakupování. Inspirace, řemesla, rukodělné činnosti a mnoho dalšího …

Andělské a adventní tvoření pro malé i velké se koná v sobotu 1. prosince v krumlovských klášterech. Přijďte si sami nebo s dětmi vytvořit ozdoby na stromeček, vánoční dekorace, drobné dárky, ručně dělané svíčky, bylinková mýdla, plstěné andělíčky, originální vánoční pohlednice, které provoní, prozáří nebo jen zkrášlí vaši domácnost. Připravena je i výroba kostýmů a pomůcek do andělského průvodu. 10.00–17.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

Koncert komunitního pěveckého sboru International School of Prague nazvaný Satrianglické adventní písně zazní v klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie. Potřetí se tak vracejí studenti International School of Prague se staroanglickými duchovními skladbami! V 18 hodin, vstup 80/50 Kč, možnost rezervace v Návštěvnickém centru.

Na pěší výlet zve v sobotu obec Srnín. Jde o společný pěší výlet naučnou stezkou Granátník, která byla v tomto roce doplněna o 18 interaktivních prvků včetně přístřešku a posezení na Kamejku. Délka naučné stezky je 8 km. Sraz na hřišti v Srníně ve 12.15 hodin.

Krumlovské podzimní recitály v sobotu završí Jaroslav Svěcený, Julie Svěcená a Václav Mácha na koncertu v Synagoze v Českém Krumlově. Začne v 19 hodin, vstupné je 450 Kč.
Jaroslav Svěcený (*1960) je český houslový virtuos. Na svém kontě má více než čtyřicet jedna nahraných kompaktních disků světového houslového repertoáru. Jedná se o popularizátora a propagátora vážné hudby.

Jeho dcera Julie Svěcená, vítězka a laureátka mezinárodních houslových soutěží, je považovaná za jednu z nejvýraznějších mladých houslových talentů. Rozsáhle koncertuje v Evropě, Asii a USA. Sólově vystoupila se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Severočeskou filharmonií Teplice, Moravskou filharmonií Olomouc.