Fotografování ke Dni otců. V sobotu se koná v Museu Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově fotografování tentokrát u příležitosti Dne otců. I fotograf Josef Seidel byl otcem hned tří kluků, a to se sluší řádně oslavit! A proto, který otec přijde tento den do muzea se třemi a více dětmi, získává navíc jednu vytištěnou fotografii 13 x 18 zdarma! Motivem fotografování budou „Letní hrátky u vody i na hřišti“ – v „dobových“ plaveckých či námořnických oděvech s kruhem, ve sportovním oděvu s kolem, tenisovými raketami, pádlem či golfovými holemi! Dobové kostýmy a rekvizity k zapůjčení na místě, maminky vítány. Ceny mírné, personál vlídný, zážitek nezapomenutelný. Rezervace je nutná prostřednictvím formuláře na webu nebo na info@seidel.cz nebo na tel. 736 503 871.

Kolem kolem Kaplicka, 6. ročník výletu na kolech po cyklotrasách Kaplicka, startuje v sobotu v 10.30 hodin z městského parku v Kaplici. Výběr ze 3 cyklotras (5 km, 14 km, 43 km). KRÁTKÁ TRASA 5 km: Kaplice - Žďár - Pořešín; STŘEDNÍ TRASA 14 km: Kaplice - Omlenička - Chuchlíky - Střítež - Kaplice, nádraží - Pořešín; DLOUHÁ TRASA 43 km: Kaplice - Hradiště - Dluhoště - Klení - Chvalkov - Ločenice - Výheň - Pořešín.

Startujeme v 10.30 z městského parku (10.00 – 10.30 registrace), v parku bude pro děti připravena stezka obratnosti a jízdy na kole.

V ceně startovného 50,- Kč je vstup na program na hradě Pořešín + jeden nápoj.

Akce je spojena se Dnem mexické hudby a kuchyně na hradě Pořešín, kde je připraven zajímavý program. Na hradě je je také cíl.

Den mexické kuchyně a hudby na hradě Pořešín je v sobotu. Přijďte ochutnat proslavené mexické tortillové placky s různými náplněmi Tacos, Burritos nebo Quesadilla, ostré jako žiletka s pálivými papričkami jalapeňos či nepálivé pro děti! Seznámí vás s různorodými chutěmi, barevností jídel a množstvím koření a přísad! Obsluha v sombrerech! Po celý den uslyšíte mexické lidovky v podání Mariachi Azteca. Tequila poteče proudem!

Pro děti nebudou chybět tradiční koníčci! Hrad Pořešín bude tento den také cílem cyklistické akce Kolem kolem Kaplice.

Ve 13 a v 15 hodin budou komentované prohlídky se zaměřením na mexické návštěvníky na Pořešíně.

Den otevřených dveří v Jihostroji Velešín se koná od 9 do 14 hodin. Na programu jsou prohlídky výrobního závodu, program pro celou rodinu a autogramiáda VK Jihostroj.

Slavnosti dřeva u Stezky korunami Stromů a Ptačí slet na Lipně. Chcete zažít netradiční slet ptáků? Vyrazte na sobotní Slavnosti dřeva v Lipně nad Vltavou. přímo u Stezky korunami stromů. Obdivovat můžete dřevosochaře, jak tvoří jedinečná díla motorovými pilami, nebo se jít podívat na novou Ptačí stezku, která je součástí Stezky korunami stromů. Letos se na Lipně potkají lidé s ptačím příjmením. Organizátoři chystají doslova ptačí slet. Všichni „ptáci“ mají vstup na Stezku korunami stromů během Slavností dřeva zdarma.

Od 10 hodin začne celodenní program. Těšit se můžete na dřevařskou dovednostní soutěž pro rodiny, tvořivé dílny pro děti, animační program s lišákem Foxem, nebo sokolnickou show. Ptačí téma na Stezce souvisí s novou Ptačí stezkou, která návštěvníkům přibližuje druhy ptáčků žijících v okolí a která byla letos doplněna ptačími hodinami.

Sobota 15. 6. 2019

10:30 – Výstava dravých ptáků

11:00 – Sokolnická show

12:00 – Pohádka lišáka Foxe

12:30 – Dřevařská soutěž

13:00 – Ptačí slet

13:30 – Ptačí tanec

14:00 – Dřevařská soutěž

15:00 – Sokolnická show

16:00 – Dřevařská soutěž

Doprovodný program:

Ukázky dřevosochařství, řemeslné tržiště, výtvarný ateliér Dřevotvor, malování na obličej,

LaDílna – malování na keramiku

Běh ze Srnína do Srnína. V sobotu bude od 9:30 hodin zahájen závod již 20. ročníku etapového běhu dvojic ze Srnína do Srnína. Prezentace je od 8:30 hodin na hřišti v Srníně.

Transportersraz 2019. V sobotu zhruba v 11.45 hodin dorazí do Lipna nad Vltavou největší kolona transportéru v České republice! Cílem cesty je centrální parkoviště v Lipně nad Vltavou u lanové dráhy. Rádi by si s vámi rádi udělali největší selfie v jejich historii, vzakuzují členové Transporter clubu.

U Kuchařů v Krasetíně je v sobotu večer Budoár staré dámy. Název si brněnský Budoár staré dámy půjčil od své babičky, která tak nazývala svůj pokoj. Stará dáma se stala múzou pro svá vnoučata, která se začala v duu (kytara + kýble) scházet ve sklepě. Od svého vzniku má za sebou pět oficiálních desek, čtyři tajné, sedm videoklipů i devět poruch automobilů. A kromě toho četná vystoupení u nás i zahraničí, na kterých kapela oslovuje smysly publika svým alternativně-hudebním vystoupením. Budoár se postupně ustálil na sestavě čítající frontmanku Martu Svobodovou a tři muže, kteří své fanoušky na krasetínském statku potěší svým charakteristickým hudebním projevem..

Monastýrováníse koná v 16:30 hodin v klášteře Zlatá Koruna. Speciální prohlídka na téma klášterní vzdělávání. Prohlídka je zaměřena na cyklus výukových obrazů z 2. pol. 18. stol., které se využívaly jako názorná pomůcka při výuce pro děti místních poddaných. Dále se dozvíte, jaké zajímavé svazky byly uloženy v klášterní knihovně a naučíte se některé znaky ze znakové řeči, která byla ve středověku pro mnichy hlavním dorozumívacím prostředkem. Na závěr vás čeká praktická dílna, kde si budete moci vyrobit pečeť s motivem zlatokorunské rozety či psát husím brkem. Jednotné vstupné: 150 Kč. Kapacita prohlídky omezena. Prohlídka pouze s rezervací na tel.: 380 743 126 nebo e-mailu: boucek.jan@npu.cz

Stoletá dáma je nová výroční výstava výtvarného oboru ZUŠ Český Krumlov v klášteře Zlatá Koruna. Výstavní prostory opatství – v blízkosti pokladny. Vstup zdarma, otevřeno denně mimo pondělí od 9:00 do 16:30 hodin.

Závod Čloblan v sobotu pořádá Sokol Křemže. Štafeta startuje v 11 hodin ve sportovním areálu Němcalka Křemže. Štafetu tvoří výjezd na kole na Kleť, běh do Zlaté Koruny, pak lodí na Dívčí kámen a orientační běh do cíle. Výtěžek půjde na charitativní pomoc.

Letecko-modelářský den, kterým zahajuje letní turistická sezóna na Hornoplánsku, se koná v sobotu na Maňávce u Horní Plané. Ukázky rádiem řízených modelů letadel, větroňů, vrtulníků. Od 17 do 22 hodin diskotéka s DJ. Pořádají letečtí modeláři a město Horní Planá. Občerstvení zajištěno. Začátek akce ve 13 hodin.

Maňávka je zaniklá obec, která se nachází zhruba dva kilometry za městem. Projedete kolem hornoplánského kostela směrem k zahradní kolonii. Pak stačí pokračovat přibližně kilometr po šipkách. Vstupné na akci je zdarma.

Letecko-modelářských den v Horní Plané organizují místní letečtí modeláři společně s městem a za podpory sponzorů.

Letní festival regionu Pomalší 2019 se koná po celý den ve Velešíně na historickém náměstí.

Dopolední program v horní části náměstí

10.00 - 14.00 Tvůrčí dílna pro děti

10.00 Oficiální zahájení přehlídkou historického vojska , které nám připomene události roku 1619 ve Velešíně, průvod a zahájení starostou města

11.00 Vystoupení folklorního souboru Radost

12.00 Hudební vystoupení Hrajeto ( akordeonové duo a bicí )

12.45 Vystoupení tanečního oboru ZUŠ Velešín

13.00 Vstup historického vojska ( mušketýři , kanonýři, střelba )

14.00 Petra Černocká – zábavný pořad pro děti

15.30 Hudební vystoupení Element ( rockenroll )

16.30 Vstup historického vojska – scénka vyjednávání velitelů, domluvení příměří a „rabování“ obou stran ve městě

Program hlavní stage v dolní části náměstí

17.00 ALIKE (rock – crossover )

18.20 Dětský pokojíček ( folkrock )

19.40 HROMOSVOD ( rock )

21.00 OSKAR PETR & BAND ( folkrock )

22.40 JIŘÍ SCHELINGER MEMORY BAND ( revival )

00.10 FONTANELA ( coverrock )

Country fesťák se koná v sobotu na Yukonu v Kosově. V lomu chatové osady od 18 hodin zahrají Shivers, Vojta Kiďák Tomáško, Kamelot, Patrola.