Jiří Schelinger Memory Band hraje dnes na Plovárně Větřní od 18 do 20 hodin. V rámci akce zazní to nej od slavného Jirky.

Festival staré hudby pokračuje. Dnes si můžete od 20 hodin poslechnout Poutníky středověku aneb z Čech až na konec světa. Koncert se uskuteční ve Sloupovém sále studijního centra na I. nádvoří zámku. Uslyšíte poutnické zpěvy na cestě do Santiaga de Compostela. Účinkuje Kvinterna. Tedy Hana Sar, Vít Nermut, Přemysl Vacek, Marwan Alsolaiman.

Letní kino Horní Planá hraje dnes od 21.30 hodin pohádku Čertí brko. Vstupné 100 Kč.

Markétská pouť Horní Planá má na dnes a zítra připravený bohatý program plný muziky, divadla, šermířských vystoupení a dalších. Chybět nebude jarmark, pouťové atrakce a mnoho dalšího.

Letní kino v Mojném na dětském hřišti uvádí dnes po setmění od 22 hodin film Jiřího Vejdělka Tátova volha. Deky s sebou. Za špatného počasí se promítání přesune dovnitř.

Na hradě Dívčí kámen dnes zahraje a zazpívá Luboš Hrdlička. Posezení s kytarou, koncert hudebníka, textaře a písničkáře Luboše Hrdličky začíná od 17 hodin.

Semaforský večer s bývalými členy divadla Semafor vypukne dnes v letním amfiteátru v Hořicích od 20 hodin. Bude to Návštěvní den u Miloslava Šimka a od 22.30 hodin zazpívá Naďa Urbánková s kapelou Bokomara.

Uvidíte Jiřího Krampola, Luďka Sobotu, Petra Jablonského a řada dalších bavičů, zpěváků a zpěvaček, dlouholetých členů tohoto divadla.

Sobotní sportovní akce:

Aqua pílink jsou potápěčské závody, které pořádá dnes od 13 hodin Klub sportovních potápěčů Kalmar Velešín pod římovskou hrází. Závody spočívají v tom, kdo nejdříve přeřeže dřevěnou kládu ruční pilouv hloubce 4 m s potápěčským přístrojem. Závodů se může zúčastnit každý, kdo ovládá přístrojové potápění. Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí as vlastní výbavou. Místo konání: vývar pod hrází.

Železný adiktolog. V sobotu se v zámecké zahradě Psychiatrické léčebny Červený Dvůr od 11 hodin uskuteční 7. ročník amatérského triatlonu Železný adiktolog. Závod je určen široké veřejnosti, adiktologům i abstinujícím klientům v adiktologických službách.

Individuální triatlon nebo štafeta v podobě 400 m plavání, 20 km na kole a 5 km běh. Tak vypadá závod Železný adiktolog, Závod není jen o tom vyhrát, ale především odnést si příjemný zážitek z akce na podporu adiktologie.

Železný adiktolog je zároveň příležitostí k setkání s předními odborníky v adiktologii.

Benefiční turnaj v nohejbalu a beach volejbalu dvojic se koná dnes na hřišti u hornobránského rybníka od 8 do 16 hodin. Výtěžek poputuje na konto Dětského domova v Horní Plané.