Pátý přátelský pochod Nordic Walking branou do Novohradských hor se koná v sobotu v Benešově nad Černou. Je to pochod zdraví na podporu nemocných s rakovinou plic. Podpořte blížící se Světový den bez tabáku. Ve 13 hodin je sraz účastníků na návsi před knihovnou, kde bude zapůjčení holí. Ve 13.15 h ukázka správné techniky používání holí NW. Ve 13.30 hodin pochod (okruh) cca 5 km směrem na Věrtele, Zaječí Vrch, Pila Gabriela . Během pochodu budou stanoviště s kvízem o zdraví (i v německém jazyce) a tombola. V 15.30 hodin Centrum prevence civilizačních chorob při ZSF JU Č. B. měření krevního tlaku, tepové frekvence, glykémie, cholesterolu, BMI, měření Bodystatem - zdravotní edukace. Po pochodu během odpoledne živá hudba, bohaté občerstvení. Pochod zdraví je pod záštitou hejtmanky Jčk Mgr. Ivany Stráské a je finančně podpořen Jihočeským krajem.

Májové kolo & Frymburská desítka Kdo všem uteče – vyhraje. To jsou závody v běhu pro malé i velké ve Frymburku. Start je na frymburském náměstí. Organizuje SK lyžaři – běžci. Děti dopoledne běží za doprovodu maskota Médi Kubíka okolo náměstí, po obědě se nejprve uskuteční hobby kategorie „běž jak chceš“ k lipenské víle (ca. 5 km), která je vhodná i pro „nezávodníky“ běhající jen tak pro radost (maminky s kočárkem, indiánská chůze, atd.). Následně odstartuje hlavní závod na 10 km vedoucí po cyklostezce 5 km směrem k Lipnu nad Vltavou a zpět. Start i cíl je na náměstí u infocentra, kam jsou zváni také frymburští občané i návštěvníci, aby přišli fandit. Pro účastníky akce je v cíli připraveno drobné občerstvení a pro děti dárky od maskota Médi Kubíka! Startovné: děti 20 Kč, dospělí (10 km) 100 Kč, (5 km) 50 Kč. Prezentace závodníků od 8.00 v Infocentru Frymburk na náměstí. Start Májového kola – dětských kategorií (pouze běh): od 10.00 (rodiče prosíme, aby přišli své děti přihlásit nejpozději do 9:45!). Hobby kategorie „běž jak chceš“ na 5 km: od 12.00. Hlavní závod na 10 km: od 13.00 Vyhlášení běhu: ca. 15.30 h. Více informací v Infocentru Frymburk nebo na tel: 773 444 944 (Ing. Martin Řezáč, e-mail: office@lipno-marketing.cz)

Hrady na Malši zvou na Divadlo Víti Marčíka a pohodový den na Pořešíně od 10 hodin. Začátek představení je v 15 hodin. Přijďte strávit pohodový den, můžete si ho okořenit prohlídkou hradu, při které zažijete něco, co by se vám na velkých hradech nikdy nepřihodilo. Pro děti budou na hradě koníci. Hradní kuchyně připraví pečená žebírka s křenem a něco pro děti. Vstupné 200 a 100 korun.

Spolek přátel města Velešína zve na 1. Lazebnický den. Zahájí ho pražský lazebník Ivo Šmoldas a pobočník Tomáš Červený. Na programu jsou ukázky provozu lazebny, dobová hudba, dobroty z kantůrkovské pece, mýdlárna, byliny, kosmetika. Truňk i dobrá krmě zajištěny. Sobota 11.5. ve 13 hodin na Kantůrkovci ve Velešíně.

Veřejná projekce MS v hokeji ve velešínském kině. ČR – Norsko od 20.15 hodin.

Museum Fotoateliér Seidel v Č. Krumlově Pro zákazníky Seidelova uměleckého závodu: květnové fotografování 11. – 12. 5. 2019.

O druhém májovém víkendu ve dnech 11. – 12. 5. 2019 proběhne v Museu Fotoateliér Seidel tradiční fotografování ke Dni matek. Motivem tohoto fotografování bude tentokrát „piknik u Seidelů“ – se štědře naplněným piknikovým košem na májovém paloučku. Dobové kostýmy a módní propriety jsou k zapůjčení na místě. Ceny mírné, personál vlídný, zážitek nezapomenutelný. Rezervace nutná: www.seidel.cz, info@seidel.cz nebo na tel. 736 503 871.

Křivonoska projede 11. 5. 2019 cca od 11 do 15 hodin Srnínem směrem do Tovární ulice. Jde o závod automobilů veteránů „Křivonoska 2019“, proto dbejte zvýšené opatrnosti. Závod Křivonoska startuje v 10.31 h z Autokempu Křivonoska.

1. etapu tvoří trasa: Lovecký zámek, Čejkovice, Dubné, Lipí, Vrábče, Křemže, Holubov, Srnín, Český Krumlov.

Výstava vozidel je od 11.30 h na P2 parkovišti Pod poštou v ČK. Startuje se ve 14.01 h z krumlovského náměstí.

2. etapu tvoří: Chvalšiny, Brloh, Nová Ves, Holašovice, Jankov, Čakov, Dubné, Čejkovice, Lovecký zámek. Cíl je od 15.30 h na náměstí ve Hluboké nad Vltavou.

V Krasetíně U Kuchařů od 18 hodin Už jsme doma. Hrají FPB. Legendární újédéčka letos fanouškům darovali remasterovanou edici alba „F.B.D Kdo z koho ten toho“ vydaného před čtvrt stoletím. Desku nahranou ještě pod názvem FPB – Čtvrtá cenová skupina představí v květnu i v Krasetíně, kde už v minulosti dokázali publiku, že ta pravá rocková alternativa zkrátka jen tak nestárne. Mimořádným hostem koncertu bude kytarista, fotograf a manažer Romek Hanzlík. Dokumentarista a filmař Václav Kučera natáčel o kapele filmový dvojportrét o Mirkovi Wankovi a Martinu Velíškovi Rozsviť světlo, ať je vidět. V průběhu natáčení Václav náhle zemřel. Kapela se rozhodla, že film dokončí ve vlastní režii a věnuje jej jako vzpomínku Václavovi.

Šumaman 2019. Na den plný sportu, zábavy a dynamických ukázek policejní a záchranářské práce zve v sobotu do Přední Výtoně jihočeská policie. Koná se tam závod zásahových jednotek policie Šumaman 2019. Závod doprovází bohatý program pro děti a dospělé od 10 h u penzionu Vyhlídka. K vidění budou i technika a zbraně.

V okolí Pensionu Vyhlídka proběhne již XXII. ročník akce pro děti pod názvem Lipno patří dětem. Je součástí republikového závodu zásahových jednotek Policie ČR“ Šumaman 2019“. Akce pro děti se koná od 10 hod do 15 hod pro všechny kategorie. Pro všechny je připraven závod „Šumaman19 Junior“. Děti do 15 let dále změří síly na 12 pracovištích stezky znalostí a dovednosti. Jsou připravené i hravé soutěže pro děti do 6 let. Každé dítě obdrží za účast odměnu. Po celý den probíhá program k pobavení všech návštěvníků tohoto dne. Budou to ukázky práce Policie ČR. Přiletí vrtulník. V prostorách bude ukázka vojenské techniky, práce psovodů a ukázka sebeobrany. Ze závodu dospělých bude pro diváky zajištěn celodenní přenos z tratě.

Lhotecká slavnost svěcení zvonu se koná ve 14 hodin u kaple sv. Jana Nepomuckého v Zubčické Lhotce. Na programu je divadelní představení Mučedník z Nepomuku, vyprávění o historii kaple a Lhotky, vysvěcení a zavěšení zvonu.

Barmanská show, světový den koktejlů v sobotu ovládne Wellness Hotel Frymburk.

Bylinkový den pořádá Zahradnictví Český Krumlov v sobotu od 9 do 14 hodin. Možná bude trochu anglické počasí, ale to už tradičně k bylinkovému dni patří. Proto bude připravena káva na zahřátí a k ní výborné zákusky z Boršova. Můžete se těšit na mini farmářské trhy s ochutnávkami.

Závod Vltava Run se o víkendu také přežene Českokrumlovskem. Štafetový závod na více než 360 km startuje v sobotu ze stadionu běžeckého lyžování Zadov - Churáňov za rozbřesku. V cíli bude v neděli odpoledne v Praze. Tým tvoří maximálně 12 běžců, trať tvoří 36 úseků. Na závodníky můžete natrefit na trase Milná - Lipno nad Vltavou, Lipno - Vyšší Brod, Vyšší Brod - Rožmberk nad Vltavou, Rožmberk - Rožmitál na Šumavě, Rožmitál - Věžovatá Pláně, Pláně - Zlatá Koruna a odtud dál k Boršovu.