Johny. Hudební uskupení bude hrát v sobotu od 18 hodin v restauraci U Kuchařů v Krasetíně. Účinkují Jan Stehlík – kytara, zpěv; Zdeněk Wimpy Tichota – basa; Pavel Plánka – bicí.

DJ Efka, videodiskotéka začne v sobotu na pláži Windy Point v Černé v Pošumaví od 20 hodin. Vstup zdarma. Jinak od 14 hodin Aqua dancing a od 15 hodin dílničky pro děti.

Dětský den a loučení s létem je dnes v Horním Dvořišti od 15 do 02 hodin. Pořádá obec ve spolupráci se spolkem Ochotných dobrovolníků. K tomu večerní taneční zábavu. K poslechu a k tanci hraje místní kapela BIG – bejvalej IG-ELIT. Nebudou chybět promítání filmu, překvapení pro dospělé, ohňostroj, od 14 do 20 hodin výstava historických předmětů a vojenského ležení na kopci u hřbitova. Vstupné dobrovolné.

Loučení s létem na fotbalovém hřišti v Brloze začne dnes od 13.30 hodin. Na programu jsou soutěžní disciplíny, diskotéka, překvapení.

Rozloučení s létem se koná i v českokrumlovských klášterech. Od 10 do 18 hodin bude Hledání klášterního zlaťáku. Přijďte se rozloučit s prázdninami do klášterů a projít se stezkou plnou hádanek, šifer a úkolů! Vyzkoušejte svou odvahu, důvtip a zručnost. Na cestě potkáte známé i neznámé osobnosti v dobových kostýmech. Od 10.00–18.00 hod (poslední vstup v 17.00 hod), 90 Kč/dítě, doprovod zdarma.

Bitva na Pořešíně. Program na hradě začne v 11 hodin, kdy se otevře vojenský stanový tábor. Po celý den budou ukázky dobových řemesel a života v raném středověku. Středověká keramika, švadleny, zbrojíř, tkadlec, práce s vlnou, kováři, švec a další. Tržiště se stánky otevřeno celý den. Bitva vypukne v 16 hodin. Vše se koná za každého počasí. Vstupné 150 korun.

Hradozámecká noc bude v Jihočeském kraji ze soboty na neděli:. Hradozámecká noc vypukne na hradě Rožmberk. Od 19 do 22 hodin můžete zažít noční prohlídky hradu a věže Jakobínka. Úplně poprvé budete moci vystoupat se soumrakem na věž Jakobínku v Rožmberku nad Vltavou.

Kaplické hudební léto vypukne dnes od 15 hodin v Městském parku v Kaplici. Moderuje Coco Jambo. Občerstvení je zajištěno, při špatném počasí budou velké pivní stany. Vystoupí skupiny Tabasco, Lucie Revival, Maniac, AC/CZ Revival a Tlustá Berta.

Chlumec Cup 2020. XV. ročník recesistického turnaje ve fotbálku CHLUMEC CUP 2020 pořádaný pod patronací Obce Chlumec se konáv sobotu 29.8. 2020 od 9,30h v areálu Věncovna Chlumec. Fajn zábava pro malé i velké, doprovodný program, hodnotné i překvapivé ceny v tomboly, soutěž o tradičního pašíka, večer zábava s kapelou.

Fotbalové týmy v různorodých dresech doplněné nápaditými proprietami soupeří o nejvyladěnější týmové úbory a nejlepší umístění ve výsledkové tabulce. Kapitáni družstev zápolí v dovednostních zábavných disciplínách o tradičního pašíka. Též diváci mají možnost zapojit se do doprovodných soutěží. Vrcholem dne je koncert kapely TAK ČI TAK a losování hodnotné a pro mnohé i velmi překvapivé tomboly,

Program:

09,30 Zahájení, přivítání, předání charitativních darů

09,45 Prezentace mužstev

10,00 Zápasy zákl. časti turnaje + zábavné akce pro děti

12,00 Doprovodný program

12,30 Dokončení zápasů základní části turnaje

14,00 Exhibiční vložka = Bojový sport

14,30 Dovednostní soutěž týmů o pašíka

15,30 Zápasy finálové části

17,00 Vyhlášení výsledků turnaje a ocenění

17,30 Losování bohaté a někdy i překvapivé tomboly

18,00-24,00 multižánrová kapela TAK ČI TAK

Skate contest ve Skate parku Kaplice vypukne v sobotu. Od 12:30 začínají malé závody pro místní nadšence, celá akce proběhne ve skateparku Spartak Kaplice. Jezdci mohou ukázat své kvality hned v několika disciplínách. Organizátoři říkají: Po zápisu a rozježdění začneme disciplínou STREET kde můžete ukázat svou paletu triků, které budou hodnoceny dle provedení a samozřejmě obtížností, během měřené minuty. Poté můžeš vyzvat svého kamaráda v Game of S.K.A.T.E. na skateboardový souboj. Jako finální královskou disciplínu máme připraveny OLLIE contest, v němž půjde o nejvyšší dosažený přeskok provedený trikem Ollie.

Připravena je pro vás prima muzika a zábava, příjemné prostředí, zajištěno je i občerstvení všeho druhu.

Celá akce je pro vás - místní borce - tak se nebojte závodů, bude to fakt sranda akce a rádi vás tam uvidíme.

Soutěžit se bude o hodnotné ceny. Cenu získává každý přihlášený.

12:30 Přihlášení

13:30 Závod

15:00 Game of S.K.A.T.E

16:30 Ollie contest

Vstupné a startovné zdarma Akce se koná jen za příznivého počasí.

Závod Devils Extreme Race se jede ještě dnes a zítra v Loučovicích. Na legendárních Čertových proudech se totiž jede mistrovství Evropy a finále evropského poháru v extrémním kajakingu. Mezinárodní závod v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race, to je závod Devils Extreme Race. Start závodů je v Loučovicích u mostu k papírně. Na závodě a festivalu Devils Extreme Race se každoročně potkávají kajakáři, fanoušci adrenalinu, hudby a zábavy z České republiky i celého světa.

Sobotní program:

9:15 Meeting pro závodníky KVALIFIKACE na parkovišti před hotelem Kilián

9:30 Start KVALIFIKACE

11:45 Meeting pro závodníky Water Element Kayak Crossu na Schodech

12:00 Start Water Element Kayak Crossu (nejlepších 32 z kvalifikace)

16:00 Meeting pro závodníky DAM TO DAM pod hrází na slalomové trati

16:15 Start závodu DAM TO DAM

21:00 Vyhlášení vítězů a předání prize money

22:00 Turnaj v páce

20:00 - Winners (and loosers) party a koncerty