Debut KYANIDu

Českokrumlovští mladí rockeři Kyanid se po povedené koncertní sezóně rozhodli svůj materiál nabušit do studiového počítače, aby se v brzké době mohla na scéně objevit jejich debutová nahrávka. Není se čemu divit, kluci jsou rozjetí, plni energie, chuti do hraní. A živá nahrávka, kterou kapela zveřejnila před časem na svém webu, přece jenom není úplně nejreprezentativní.

Podle posledních zpráv je už vše zaznamenané, nyní tedy zbývá skladby patřičně smíchat, zmasteringovat a hurá mezi lidi. Kdo chce slyšet písně kapely naživo, může vyrazit příští týden v pátek do českokrumlovského Pivovaru Eggenberg. Kyanid zde zahraje před Krucipüskem.

WALTER KÖLBL v Blamage

Českokrumlovský kytarista Walter Kölbl se rozhodl posílit řady českobudějovické heavy metalové smečky Blamage. „Klukům náhle odešel kytarista do jiné kapely. Měli naplánované natáčení klipu a nové desky, takže potřebovali rychle někoho nového. Nakonec jsme se tedy domluvili,“ řekl ve středu Kölbl. Co od hraní u „blamážníků“ očekává? „Hlavně další zkušenost, která mě může posunout zase o něco dál.“

Zlobivý JEAN PIERRE

Českokrumlovští punkeři Parní Wanna hrají nyní ve čtyřech. Z kapely odešel houslista Jean Pierre. „Zlobivé dítě našeho hudebně uměleckého souboru, houslista Jean-Pierre, je natolik zaměstnán svými dvěma studijními obory na filosofické fakultě University Karlovy, že si vzal v kapele time out,“ vysvětlují muzikanti na svém webu.