Největším skokakem v letošní anketě Českokrumlovského deníku o regionální kapelu roku je Kyanid z Českého Krumlova, který se vyšvihl až na stříbrnou medaili. Kapela nyní jede na plné pecky, jak zmínil zpěvák a kytarista František Ciml.

Oproti předešlému ročníku jste v anketě o Českokrumlovskou kapelu roku 2009 vyskočili hodně vysoko. Dokonce až na druhé místo. Jak si to vysvětluješ?
V aktuální sestavě s Vaškem Šlejmarem (bicí) a Filipem Faschingbauerem (basa) jsme se sešli až někdy v srpnu 2009. V listopadu jsme vyhráli soutěž Talent VPOHO pořádanou Českou asociací Streetwork a Nadací Vodafone. To nám umožnilo vyjet na turné s Vypsanou Fixou a Xavierem Baumaxou.

Měli jsme tak příležitost dostat se pro nás do té doby k nepředstavitelnýmu množství fanoušků. K tomu se přidaly naše vlastní koncerty. A pak přišla anketa. Díky moc všem, kteří nám dali hlas. Klukům z Pub Animals, kteří vyhráli, a ostatním blahopřejeme.

Rok 2009 byl pro vás zásadní. Změnili jste komplet sestavu, hrajete úplně jinou hudbu… Znamená to, že se Kyanid hledal, až se našel?
Náš průměrnej věk je 15 a půl roku. Jsme ve vývinu. (smích)

Původní Kyanid byl metalový. Nechybí ti občas tvrdší muzika?
My teď hrajeme výhradně vlastní hudbu, a tak nějak to nemáme úplně zaškatulkovaný. Nejblíž budeme výrazu rocková muzika. Píšu ji tak, aby nás bavila.

Debutové CD neplánujete?
V neděli 24. ledna jsme za pomoci zvukaře Thomase natočili, a ve středu na to vydali, CD s názvem Kyanid živě. Jak z názvu plyne, jedná se o živou nahrávku našich dvanácti písniček, které jsou k dispozici na našem webu na Facebooku nebo Bandzone.

Jste poměrně dost mladá kapela. Bubeníkovi dokonce ještě nebylo ani patnáct let. Je těžké se v takovém věku udržet na scéně?
Ty jo, ty mi dáváš. Udržet se na scéně. Nás to baví. A tak to děláme na plné pecky. Jo a 4. dubna hrajeme s Vypsanou Fixou v Pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově. Tak zajdi.