Vzhůru do divočiny je název divadelního představení v podání Studio Dva Praha v Městském divadle Český Krumlov, které začíná v neděli v 19.30 hodin. Je to náhradní termín za 3.6.2019. Manželé Jindřich a Alice ze Sexu pro pokročilé tentokrát kempují a nejen to… Tentokrát se však ze stylového hotelového pokoje, v němž se pokoušeli pikantně oživit svůj uvadající vztah, přesouvají do přírody. Je to tak trochu i z nouze ctnost, jelikož rodinný rozpočet se zmenšuje. Délka představení: 100 minut bez přestávky. Vstupné 540 / 270 Kč

Procházka za hořečkem českým u Dobročkova. Sraz je v neděli ve 14 hodin na křižovatce u odbočky na Dobročkov. Délka trasy je 4 km, asi na 2 -3 hodiny. Pořádají Správa CHKO Blanský les a Obecní knihovna Brloh. Dobročkov.

Krumlovská tančírna nabízí nedělní odpoledne plné tance. V klášterní zahradě v Českém Krumlově vystoupí od 16 do 22 hodin krumlovské taneční soubory: Storm, Carmentis, Monkey Krumlis, BD emotion crew, Taneční škola Elišky Rolníkové, Jana Kostková – výuka zumby, Jirka a Zuzka – společenské tance. Vstupné 100 Kč.

Festival barokních umění začal v Českém Krumlově. Ještě v neděli můžete vidět reprízu novodobé světové premiéry barokní opery Demofoonte Johanna Adolfa Hasse v podání sólistů a barokního orchestru Hof-Musici pod taktovkou Ondřeje Macka. V barokním divadle zámku Český Krumlov zazní od 17 hodin. Režie se ujala Zuzana Vrbová..

Kabinková lanovka na Hochfichtu o víkendu sveze pěší i cyklisty. Nenechte si ujít jedinečnou akci na šumavském Hochfichtu o nadcházejícím víkendu a podnikněte hřebenovku po Šumavě, vyzkoušejte si jógu na vrcholu Hraničníku nebo si užijte 8,5 km dlouhý sjezd na horském kole. Speciální víkendová akce na Hochfichtu nabídne bohatý doprovodný program a také možnost zakoupit si sezónní skipasy se slevou 20 % a rodinným bonusem „děti lyžují celou zimu zdarma“.

Během nadcházejícího víkendu 21. a 22. září bude poprvé v dějinách skiareálu Hochficht v „letním“ provozu kabinková lanovka Reischlbergbahn. Na vrcholu Hraničníku v nadmořské výšce 1 282 m bude otevřen vrcholový bar, značené pěší stezky i 8,5 km dlouhý sjezd pro horská kola, která si můžete vzít do kabinky.

Program:

- Dopolední žejdlík (pouze v neděli) od 11:00 před Skiarenou Hochficht

- Vrcholový bar na Reischlbergu (vedle horní stanice lanovky)

- Zvěřinové speciality – Gasthaus zum Überleben (u prostřední stanice lanovky)

DOPROVODNÝ PROGRAM:

- Intersport Pötscher Bike Special! Půjčovna elektrokol + prezentace novinek

- 8,5 km dlouhá cyklotrasa z vrcholu Reischlberg (Hraničník) přes Hochficht (Smrčina) dolů ke Skiareně

- Horská jóga (11:00 a 14:00, začátečníci + pokročilí.) s fyzioterapeutem Martin van Rossum (7 €/os.)

- Trailový běh s průvodcem a zapůjčením testovacích bot zdarma

- Imitační trénink (bruslení na běžkách + skialpy) – Peter Sachsenhofer