Její nedožité 50. narozeniny připomenou členové skupiny Nerez a Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Představí se Vít Sázavský, Zdeněk Vřešťál, Pavel Plánka a Filip Benešovský.

„Chceme připomenout mimořádnou zpěvačku, skladatelku a textařku, se kterou jsme vystupovali 15 let ve skupině Nerez,“ říká Sázavský.

V programu zazní největší hity Nerez jako Tisíc dnů mezi námi, Kočky, Javor nebo Do posledního dechu. Hudebníci dlouho hledali zpěvačku, která by zazpívala party Navarové zajímavě a bez zbytečného napodobování. A našli ji ve Vytiskové. Originální zjev, barvu hlasu a sugestivní interpretaci písní Zuzany Navarové považují muzikanti za hlavní přednosti zpěvačky skupiny Toxique, oceněné letos cenou Anděl – Objev roku.

„Klára je navíc dcerou našeho bývalého kontrabasisty Vladimíra Vytisky, takže je to i takový malý symbol. Když začínala jako malá holka zpívat, Zuzana jí často radila a pomáhala jí najít vlastní cestu. Klára zpívá písně Nerez po svém, není to žádný Nerez Revival, ale výborně odvedená práce!“ uzavírá Sázavský.

Kulturní léto v Lipně nad Vltavou nabízí koncerty, diskotéky, setkání s herci a vystoupení kapel Rolling Stones Revival či ZZ Top Revival. Každý den večer se v šapitó něco děje, místo je pro artisty i pořady pro děti. Více je na www.sapito-festival.cz. Lístky na úterní koncert stojí 200 korun.