Příští sobotu 11. srpna přijede Cimbal Classic, 31. srpna pak dorazí Nezmaři. První 
z koncertů začne v půl osmé večer, druhý z nich v 19 hodin.

Cimbal Classic je brněnská kapela kolem Dalibora a Kateřiny Štruncových (hrají též ve skupině Javory). „Průzračně čisté melodie, lyrické přemýšlivé texty, propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, umocní tajemná atmosféra křížové chodby," uvedla organizátorka Svatava Kopečková.

Prostředí kláštera muzikanti z Cimbal Classicu znají, hráli tam již loni. Dalibor Štrunc říká, že je to opravdu mystický sál. „Minulý rok byl krásně osvětlen svíčkami, naší muzice velmi vyhovuje 
a přidává na vyznění. Atmosféra byla příjemná, přišli vodáci i lidé, kteří cíleně jeli na náš koncert," popsal cimbalista a zpěvák Štrunc.

Cimbal slaví 20 let

Letos navíc slaví jeho skupina 20 let existence a ve Zlaté Koruně se během své koncertní sezony nejvíc přiblíží Třeboni, kde 3. července 1992 prý nečekaně a nekontrolovaně vznikli. „Publikum se může těšit na výběr nejzajímavějších a nejžádanějších písniček, které jsme nastřádali
v archivu, budeme slavnostně naladěni. Jedeme si koncert vyloženě užít, pojali jsme ho jako výlet s rodinami," doplnil Dalibor Štrunc.

Stejně jako oni, i českobudějovičtí Nezmaři tamní prostředí znají. Naposledy ho vyzkoušeli rovněž v loňském roce. „Hraje se tam krásně. Kdysi dávno jsme v křížové chodbě dělali akce pro vodáky, ale to už je pomalu 30 let, pak se tam dlouho nic nedělo, až to zase teď začalo. Loni celý den pršelo, na koncert bylo hezky a pak zase lilo – asi nás má pánbůh rád," řekl kapelník Nezmarů Pavel Zajíc.

Pokud jde o volbu písniček do Zlaté Koruny, nic zvláštního Nezmaři nechystají. Proč, vysvětluje jejich lídr, kytarista a zpěvák se svou typickou nadsázkou: „Máme krásný univerzální repertoár, že se hodí kamkoli," glosoval a ocenil tamní publikum – koncertní náladu  podle jeho slov tvoří právě návštěvníci vystoupení. „Ti, kteří tam přijdou, jsou zřejmě hodně dobří, protože atmosféra je fajn," dodal Pavel Zajíc.