Zde je přehled páteční zábavy a kulturních vystoupení:

Pátek 21. 6. 2019

NÁMĚSTÍ SVORNOSTI
Moderuje Miroslav Mareš
15.00 ZAHÁJENÍ PROGRAMU – Wild Sticks – českokrumlovský bubenický soubor
15.15 – 15.45 Komedianti na káře – žonglérské představení „Kdo s koho?“
15.45 – 17.00 Lakomá Barka – historizující folk a lidové písně
17.00 – 17.30 In Flamenus – vystoupení fakíra a orientálních tanečnic s hady
18.00 ZAHÁJENÍ 33. ROČNÍKU SLAVNOSTÍ
Účinkují: Wild Sticks Český Krumlov, Brass Quintet, občané města a jejich přátelé ve vlastních historických kostýmech
18.15 – 18.30 Wild Sticks – českokrumlovský bubenický soubor
18.30 – 19.15 Farha – orientální tanec z Českého Krumlova
19.15 – 19.45 Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl
19.45 – 20.15 Adorea – Šermíři Olomouc – šermířské fresky které spojuje akce, humor a napětí
20.20 – 21.40 BraAgas – world music – lidové písně středověké Evropy
21.50 PRŮCHOD OHŇOVÉHO PRŮVODU
22.30 – 24.00 Ginevra a Andromeda. Společný koncert příbramské hudební skupiny a českokrumlovské dívčí kapely. Andromeda. Smutné balady, veselé skočné kramářské písničky, bojové chorály, ale i skladby k zamyšlení.

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV

KLÁŠTERNÍ DVŮR A NÁDVOŘÍ KLARISEK
15.00 – 20.00 Řemesla na klášterním dvoře a v řemeslné uličce – vlastnoruční výroba řemeslného výrobku pod vedením zkušených řemeslníků (platidlo Klášterní mince)
15.00 – 20.00 Sdružení Hrady na Malši – prezentace tradičních středověkých řemesel i bohatých činností, kterými se nadšenci ze sdružení snaží zachraňovat mizející hrady
15.00 – 19.00 Věštírna – o své budoucnosti a ještě o mnohém dalším se dozvíte od naší kartářky Martiny
15.00 – 15.30 Krumlovští pištci – flétnový soubor pod vedení Renaty Pyšíkové
15.30 – 16.00 Vojta Vrtek – kejklíř a žonglér z Doudleb
16.00 – 17.00 Kapka na Klášterním dvoře – lidové písně v podání českokrumlovské kapely
17.30 – 18.00 Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl
18.00 – 18.30 SHŠ Grál Brno – šermířské a bubenické ukázky – představení pro děti i dospělé v podání brněnské šermířské skupiny
18.30 – 19.00 Komedianti na káře – kejklířské představení pro malé i velké
19.00 – 19.45 Krless – světská středověká hudba
19.45 – 20.15 Vojta Vrtek – kejklíř a žonglér z Doudleb
20.15 – 20.45 Bratři z Růže – šermířské ukázky
23.00 – 23.30 Noc hudby v klášterech – BraAgas a El Raks Sáel – pražská kapela, hrající středověkou světskou hudbu a brněnské orientální tanečnice ve společném vystoupení

KLÁŠTERNÍ KOSTEL
19.00 – 20.00 Medvíďata – vystoupení českokrumlovského dětského pěveckého sboru

KLÁŠTERNÍ AMBIT
20.30 – 21.00 Řemdih – duchovní hudba středověku
21.00 – 21.30 Radek Interholz – klasická kytara

PIVOVARSKÉ ZAHRADY
16.00 – 24.00 PIVOVARSKÁ KRČMA. Dobové a staročeské speciality, originální krumlovské pivo z Historického pivovaru Český Krumlov včetně pivních speciálů, točené limonády, míchaných a dalších tradičních nápojů. 
16.00 – 19.00 Al Rašíd – historické zábavné atrakce od orientu, přes gotiku, baroko a renesanci starého kontinentu, až po staročeskou pouť
16.00 – 19.00 Makety dobývacích strojů – Trebuchet (vahadlový metací stroj), Katapult, Dělo. Nabídka je zpoplatněna.

Program: moderuje Petr Kronika
17.00 – 17.30 Campanello – renesanční tance ze zámku i podzámčí
17.30 – 18.00 Batalion France Jabůrka aneb artilerie do kapsy. Dělostřelecká exhibice – unikátní zábavně-poučná interaktivní show s 10 miniaturními kanony, včetně střelby z nich. Jedinečný zábavně poučný projekt Mgr. Miloslava Vaváčka.
18.00 – 18.30 Vojta Vrtek – kejklíř a žonglér z Doudleb
18.30 – 19.00 Harcíři z Rokycan – ukázky umění šermu v podání rokycanských šermířů
19.00 – 19.30 In Flamenus – taneční vystoupení s biči
19.30 – 20.30 Dei Gratia – středověká hudba v podání táborské kapely
20.30 – 21.00 Petr Theimer – kejklíř na chůdách
22.15 – 22.30 PŘÍCHOD OHŇOVÉHO PRŮVODU
22.30 – 22.45 Tanec s ohněm – společný tanec souborů historického tance
22.45 – 24.00 Krless – středověk v podání Krless je směsicí původní staré hudby, současného folku, folklóru, blues, rocku i židovské a arabské hudby

NÁDVOŘÍ PRELATURY, HORNÍ ULICE
16.00 – 17.15 Divadelní klub Českokrumlovská scéna – „Fimfárium“ – několik známých pohádek na motivy Jana Wericha pro malé i velké diváky
18.15 – 19.00 Téměř divadelní společnost České Budějovice – „Zakletý les“ – pohádka pro velké i malé diváky
19.30 – 20.30 Divadlo Dokola – „O kouzelné vodě“ – loutková pohádka o tom, jak se Kuba z Kubínova králem stal
21.00 – 22.00 Divadlo ŠUS – „Ze starých pověstí českých“ – šest známých pověstí ztvárněných humornou formou za pomoci maňásků i plošných loutek
22.30 – 23.00 Fremitus Aetheris – stará hudba od středověku až po baroko

MASNÁ ULICE
16.30 – 17.00 Dei Gratia – středověká hudba
17.00 – 17.30 Petr Theimer – kejklíř na chůdách
17.30 – 18.00 Arcus – světská středověká hudba v podání chomutovské kapely
18.00 – 18.30 Šermířská skupina Taurus – brněnští šermíři v manýristickém příběhu podle skutečné události

ŠIROKÁ ULICE
16.00 – 16.30 Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl
16.30 – 17.15 Krless – středověká světská hudba z hospod, tržišť i dvorských hostin a lidových veselic
17.45 – 18.30 BraAgas – písně středověké Evropy a El Raks Sáel – orientální tanec
18.30 – 19.00 Petr Theimer – kejklíř na chůdách
19.00 – 19.45 Arcus – světská středověká hudba
20.00 – 21.00 Lakomá Barka – historizující folk a lidové písně

NA OSTROVĚ
17.00 – 17.30 Benga Čave – vystoupení českokrumlovského romského tanečního souboru

HRADEBNÍ ULICE – DIVADELNÍ SCÉNA
16.00 The Dark Blue Elephants (hudba)
17.00 Divadlo Já to jsem - Kolotoč pohádek
18.00 Oživlá ulice (rodina Vlčkova) a Kiki Tvrdíková – provazochodkyně z Bordeaux
19.00 Divadlo Víti Marčíka – Bajaja
20.00 The Dark Blue Elephants (hudba)
21.30 Kiki Tvrdíková – provazochodkyně z Bordeaux

MĚSTSKÝ PARK

MĚSTSKÝ PARK, u dětského hřiště
15.00 – 21.00 DOBOVÉ LEŽENÍ VE STYLU 13. – 16. STOLETÍ. Dobová řemesla, vojenská jednotka, nahlédnutí do táborového života a historický program.
15.00 Začátek workshopů a výcviků (rozpis k dispozici na místě). Účast za dobrovolný poplatek
15.00 – 16.00 Šermířský trénink
16.00 – 16.15 Oblékání bojovníků na střety
16.15 – 16.45 Ukázky soubojů v plné zbroji (Rožmberk, Cerveza, Ursi, Křižáci)
17.00 – 19.00 Středověký bojový výcvik pro děti, mládež a dospělé, příprava večerních jídel
19.00 – 19.20 Břišní tance (Kirri)
19.30 – 20.00 Večerní stolování
20.00 – 21.00 Taneční veselí
21.10 Odchod účastníků na noční ohňový průvod

NOC HUDBY NA LATRÁNU – pouliční hraní v podhradí

Klášterní dvůr bývalého kláštera Klarisek – 23.00 BraAgas + El Raks Sáel,

Červená Brána – 23.00 Dei Gratia, 23.30 Arcus

Pod Zámeckými schody – 23.00 Řemdih