Zatímco ještě před rokem o této partě věděli snad jen kamarádi z obce, dnes už pojem Gutalax není zcela neznám ani daleko za hranicemi země.

A stačilo tak málo, natočit si debutové demo a tím dát o sobě vědět. Povedlo se, CD Telecockies je krátkou, avšak výraznou ukázkou, která slibuje veliký potenciál. Samozřejmě v ryze undergroundovém žánru, kterým takzvaný grind (jedna z nejextrémnějších, tudíž menšinových forem muziky) je.

Demo Telecockies obsahuje sedm krátkých songů, kterým většinou předchází různá vtipná filmová intra. Hned na začátku překvapí poměrně slušný a hlavně čitelný zvuk. Když vezmu v potaz, že nahrávka vznikla během několika hodin pomocí mobilního studia, měl by dostat zvukař jedničku.

epřeslechnutelný je také vliv ostřílenějších kolegů Pisstolero ze Zlivi, kteří s natáčením vypomáhali. Největší devízou souboru je zcela jistě zpěvák Maty. Je až neuvěřitelné, jaké zvuky ze sebe dokáže, bez pomoci efektů, dostat.

Líbí se mi také, že kapela zbytečně netlačí na pilu a nejvíce se vyžívá v hopsavých tempech, které nepostrádají nadhled. Ostatně, nadhled je cítit z celé tvorby Gutalaxu. Stačí si přečíst jen názvy songů jako Hromádka kokína z hnědýho komína nebo Dvouhlavá prasaň.

Gutalax se trefil do černého. Natočil zábavný a hlavně silný materiál, kterým se více než slušně uvedl do podvědomí. Není se ani čemu divit, že už o jeho oficiální vydání projevila zájem tuzemská firmička Cephalic Rec.

Nyní jen potvrdit ambice dlouhohrající deskou. Zaděláno je více než dobře. Telecockies 99 procent obyvatelstva nepochopí. Bude to pro ně jen neposlouchatelný rambajz. Pro zbylé procento je to však chutný bonbónek.