Rozjede se tak kolotoč více než 80 představení, přičemž vrcholem bude Dvořákova Rusalka v mezinárodním obsazení.

Již 51. sezona začíná obnovenou premiérou výpravné zbojnické legendy v titulní roli s Ondřejem Veselým a v režii Martina Glasera. Ten ji pojal jako romantickou dobrodružnou podívanou pro celou rodinu a diváci se mohou těšit na souboje šermířů, živé koně i hořícího muže.

Vrcholem se podle divadelníků stane Rusalka. Za účelem sestavit špičkové obsazení se odehrál konkurz, do kterého se přihlásilo 70 uchazečů. Pěvce vybíral dirigent Metropolitní opery New York John Keenan.

„Je nám ctí, že se představí špičky současného operního světa, a to sólisté z Metropolitní opery New York, Národního divadla Praha, Státní opery Praha, Národního divadla Bratislava a Národního divadla Moravskoslezského Ostrava“ řekl ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták.

Diváci před točnou uvidí ještě dalších osm titulů včetně pohádek Kocour v botách a Cesta kolem světa. Operu Čarostřelec zrežíroval Zdeněk Troška, další slavné jméno, Oldřich Vízner, ztvární titulní dvojroli v komedii Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em).

Před otáčivé hlediště se vrátí také pohádkový příběh Kráska a zvíře a taneční ztvárnění kantáty Carmina burana. V závěru léta se konstrukce roztočí ve valčíkovém rytmu operety Cikánský baron. Derniéra letos čeká divácký hit Tři mušketýři.