Koncert začíná ve 20 hodin a jako předkapela zahraje rocková pětice Clou.

Podle frontmana Support Lesbiens Kryštofa Michala udělala skupina největší konkurz na bubeníka v Česku. „Přihlásilo se nám 76 lidí. Zjistili jsme, že je tu spousta mladých dobrých bubeníků a je z čeho vybírat,“ říká Michal.

Sestavu nakonec doplnil Zbyněk Raušer, jehož jméno mohou fanoušci znát třeba z kapel Animé nebo Showstation. Nahradil tak Svatopluka Čecha, který na začátku března skupinu opustil kvůli svému angažmá v Symfonickém orchestru hlavního města Prahy FOK.

„Byl prostě nejlepší. Teď s námi hraje tři měsíce a má to vzestupnou tendenci. Už jsme sehraní,“ uvedl na Raušerovu adresu Michal.

V pátek kapela vystoupí po roční pauze opět na Holkově. A moc se těší. „Holkov, to je místo, kam se kapely rády vrací. Chodí tam hodně lidí, kteří se chtějí bavit, a to pak baví i nás. A nám to teď hraje dobře, když klape rytmika. Jak my říkáme: Už to tiká,“ uzavřel Kryštof Michal.

Změny v kapele vnímá i poředatel pátečního koncertu Pavel Černý. Minulý rok kapela v Holkově nehrála, protože podle jeho slov jejich výkon klesal. „A bylo to znát i na návštěvnosti. Ale teď se zdá, že jsou zase nakopnutí. Stejně to bylo i s Monkey Business,“ řekl Pavel Černý.

Letošní sezonu považuje za dost atypickou. Každý se podle něj bál, co bude v době krize.

„Support Lesbiens jsou ale osvědčená kapela, byli tu už minimálně pětkrát a za ta léta se nám s nimi spolupracuje bezproblémově. Takže doufám, že aspoň šest set lidí přijde,“ přeje si pořadatel.

Vstupné stojí v předprodeji 250 korun, na místě 280 korun.

Jana Matznerová