Českobudějovická kapela Seven patří k nejúspěšnějším tuzemským rockovým partám. Koncerty v zahraničí s velkými kapelami pro ni nejsou žádný problém. Zájem o spolupráci za hranicemi projevila i jedna z největších žijících hudebních legend Uriah Heep. Momentálně Seven dotočili svoji novou desku Seven Deadly Sins ve Vyšším Brodě, ke kterému má hlavní mozek kapely Honza Kirk Běhunek bližší vztah.

Novou desku jste točili ve studiu ve Vyšším Brodě. Proč zrovna tam? Nenapadlo vás točit například někde v zahraničí?
Já osobně mám k Vyššímu Brodu velmi blízký vztah. Je tu krásná příroda a dobře se mi tu pracuje i při velkém tlaku na čas a podobně. Dnes je mnoho studií, kde lze natočit dobré CD, ale ve studiu AV Servis se stále používá páskový magnetofon, analogový pult. A to vše se podepíše na celkovém zvuku desky. Je to jako když vaříš, a někdy to okořeníš tak a někdy tak a už to nejde vrátit. Vždy to je risk, jedinečný a neopakovatelný. U počítačových pultů je možné vše uložit do paměti a tisíckrát se lze k dané písničce vracet, donekonečna upravovat. To v AV Servis nelze a vždy je to záležitost toho daného okamžiku a pocitu. Další, co je ve studiu nenahraditelné, je jeho zvukař Vláďa Čížek. Je to velice skromný, talentovaný a nedoceněný muzikant a hlavně vynikající člověk. Myslím si, že díky němu má studio takový věhlas a zvukově vytváří nenapodobitelné desky. My jsme měli CD točit na Slovensku v Bratislavě a v Německu pro SPV, ale nakonec mě manažer vyslechl a udělali jsme to jako všechny ostatní desky ve Vyšším Brodě. A vyplatilo se to. Zvuk je naprosto strhující a umocňuje tak to, co jsme nahráli.

Své sympatie k Vyššímu Brodu jste vyjádřili i účinkováním na nedávném charitativním koncertu pro Andu…
Koncert pro Andu je výborná věc. Rádi se účastníme všech akcí, které mohou konkrétně nějak pomoci. Jsem rád, jak to ve Vyššáku dopadlo. Je krásné v dnešní době vidět lidi, kteří nejsou lhostejní. Fakt všem velké díky.

Nová nahrávka bude opět jiná než ta předešlá. Můžeš čtenářům přiblížit její vývoj?
Toto cédéčko je zajímavé tím, že je celé zpívané a nejsou na něm žádní hosté. Celé je tvořeno kompilačně. Je na něm patnáct písní. Je velice pestré, prolínají se v něm všechny žánry, které nás ovlivňují od jazzu až po hard core . Texty pojednávají o hříchách dnešní doby. V kapele je už dva roky neskutečná pohoda. Trávíme spolu nejvíce času, a přesto se stále rádi scházíme. Strašně se to projevuje při hře, kde je cítit každý sebemenší detail. Strašně nás to baví a užíváme si to.

Dá se momentální stav kapely brát jako definitivní? Seven platili přece jenom spíše za instrumentální soubor.
Nevím, zdali je to definitivní sestava, ale mé přání je, aby to takto zůstalo nastálo. Po odchodu Petra Koláře jsme vyzkoušeli zhruba 160 zpěváků a trvalo to skoro dvanáct let, než se to povedlo. Proto jsme hráli i instrumentálně. Ale věřím, že se vše neděje jen tak, a že se vyplatilo tak dlouho čekat.

Jak je to Honzo s tvým návratem do Kreysonu? Slyšel jsem, že opět s Láďou Křížkem spojíš síly. Abych řekl pravdu, spojení tří kytar mi přišlo v Kreysonu dost nevyužité. Možná až násilné. Co si o tom myslíš ty?
Na začátku roku jsem byl Ládou Křížkem požádán, abych se vrátil zpět do Kreysonu. Samozřejmě, že tři kytary v Kreysonu nebyl ten správný tah, a také i proto jsem z kapely odešel. Teď je tam trochu jiná situace, ale jsem tak strašně vytížený, že nevím, zdali by se to dalo uskutečnit. Je to spíše záležitostí manažerů vše domluvit a sladit. Ale vzhledem tomu, že jezdíme ještě s Jirkou Zonygou a máme projekt Sevens unplugged, tak moc prostoru nezbývá. Je to velice komplikované, ale jsme domluvení, že budu jezdit s Láďou akusticky, tak se uvidí, co všechno se z toho podaří.

Mezi další fámy patří, že jsi napsal hromadu songů pro německou metalovou královnu Doro Pesch. Je na tom něco pravdy?
Jsme s Doro velcí přátelé a neustále jsme v kontaktu. V prosinci jsem hrál na jejím pětadvacetiletém výročí na scéně po boku Scorpions, Edguy, Tarja, Nevermore a mnoho dalších. No a po zkoušce jsme se sešli na hotelu a já jí pouštěl písně, které jsem pro ni složil. Byla z nich nadšená a domluvili jsme se, že by je ráda použila na některou z dalších desek. Já souhlasil s tím, že bych to i pak nahrával.

Se Seven jste hráli již s obrovskými světovými jmény. Naposledy jsem vás viděl před Uriah Heep v Plzni. Bavili jste se s nimi? Jak se chovají takoví staří harcovníci?
Uriah Heep jsou super páni a muzikanti. Znovu se potvrdilo pravidlo, že čím větší hvězda, tím skromnější. Všichni byli strašně milí a pohodoví. Už druhý koncert jsme se bavili s Mickem Boxem (kytarista Uriah Heep) o aparátech a kytarách. Nabídli nám společné turné po Anglii. Co více si přát. Prostě vynikající ze všech stran. Celkově byl loňský rok pro Seven velice úspěšný. Byli jsme v Moskvě, kam se ještě teď v dubnu před křtem vracíme. Čekají nás koncerty v Belgii. Doufám, že vše ve zdraví zvládneme a že naše hudba bude i nadále dělat fanouškům radost.