Čekají vás projekce napříč kategoriemi. Po Loutkových lahůdkách v úterý 22. října uvidíte na večeru nazvaném Videoklipy pestrou přehlídku současné hudby i animace. „Videoklipy se nyní často dělají animované,“ líčí David Kubec. Vždyť na Anifilm byl připraven výběr osmnácti. Uvidíte zvláštní cenou poroty oceněný klip Siames: Mr. Fear a nejlepší videoklip letošního festivalu Seth Schwarz & Be Svendsen: Elves of Karoo.

Pásmo Panorama představí českou tvorbu ve srovnání se světovou. „V poslední době je naše animace hodně úspěšná, hlavně studentská je ve světě vidět,“ říká David Kubec a naráží na studentský animovaný film Dcera oceněný studentským Oskarem. Uvidíte vítězné snímky z národní soutěže Český obzor.

Na projekci Skromní hrdinové se představí krátké filmy studia Ponoc. Fajnšmekři si užijí Nenarativní a abstraktní animaci a horor, obskurnosti a sexualita vás čekají na Animacích pro otrlejší. Zhlédnete i celovečerní film Sedorový masochismu. „Je to nábožensky založený komediální muzikál,“ přibližuje David Kubec.

Promítá se vždy v úterý od 18 h. Vstupné zdarma.