Seven, Magma, Wade a další kapely v sobotu ve Vyšším Brodě zavzpomínaly na Andu, dívku, která v roce 2008 zemřela na rakovinu.

Charitativní festiválek na počest své nejlepší kamarádky opět po roce uspořádala místní Kateřina Čížková. Výtěžek z celé akce, tedy 28 300 korun, bude rozdělen na dobročinné účely.

„Tentokrát peníze rozdělíme napůl. Jednu půlku dáme na nadační fond dětské onkologie Krtek v Brně a druhou na onkologii v Českých Budějovicích,“ řekla Kateřina Čížková.

„Minulý rok jsme peníze věnovali hematologii v Českých Budějovicích, vybrali jsme 32 tisíc korun.“

Kapely na akci hrály zdarma, nechtěly peníze ani na benzín. Z koncertu pro Andu se stává pomalu tradice, Kateřina Čížková nehodlá na svoji kamarádku zapomenout. „Tato akce bude každý rok. Pro Andu a nemocné děti,“ vzkazuje Čížková.

Anda byla Kateřiny nejlepší kamarádkou pět let. Za tu dobu se stala takřka členkou rodiny. Ve čtrnácti letech doktoři zjistili, že je vážně nemocná.

„Zemřela v necelých šestnácti letech. Stále ale bylo naděje, že se uzdraví, naděje je vždycky,“ upozornila Čížková, která se snažila být své kamarádce neustále nablízku. Když to šlo, neváhala s ní přespat i přímo v nemocnici.