Na výběr bude podle prezidenta festivalu Jaromíra Boháče z 20 koncertů v rozličných prostorech jako Pivovarská zahrada, kostel, Maškarní sál, Zámecká jízdárna. „Vracíme se po třech letech s koncertem na klášterní zahradu,“ doplňuje dále Jaromír Boháč.

Tentokrát se můžete těšit opět na zcela jiné zahájení, a to v zámecké zahradě v anglickém parku, kde vystoupí trumpetista Marek Zvolánek. „Prolne se dobovost a iluminace s modernou, promění se hudební styl a žánr. Tím budeme demonstrovat, že festival není jen klasická hudba, ale jsou tam i jiné žánry,“ vysvětluje prezident.

Uslyšíte velkou hvězdu hudebního jazzového světového nebe, a to Billyho Cobhama, vystoupí dále světoznámý tenorista José Cura, houslový virtuos Pavel Šporcl či violoncellový mág Jiří Bárta. Jihočeská filharmonie zahraje Baladu pro banditu. Večer bude spojen i s prezentací filmu Nikola Šuhaj Vladimíra Morávka, který natáčel s Jihočeskou filharmonií o koncertování právě s Baladou pro banditu. Vynechán bude tentokrát broadwayský večer. Na své si však přijdou milovníci filmové hudby. „Zařadili jsme projekt spojený s Johnem Williamsem, dvorním skladatelem amerického režiséra Stevena Spielberga. Z jeho děl bude tento filmový koncert realizovaný,“ představuje novinku Jaromír Boháč. Přijede také syn slavného pěvce, tenorista Plácido Domingo junior. Nebude chybět ani rozmanitý doprovodný program.

Návštěvníci opět podpoří zrakově postižené studenty hudby. S každou koupenou vstupenkou jim přispějí pětikorunu.

Mezinárodní hudební festival počítá tentokrát s rozpočtem necelých 38 milionů korun.