Po výpravném letním slunovratu připomene renesanční letohrádek Kratochvíle i ten zimní, a to v sobotu 17. prosince od 18 hodin. Otevře přízemí vily i zahradu, kterou prozáří dvě stovky svící a další ohně. Kromě zimní meditativní procházky v působivé atmosféře čeká návštěvníky koncert didgeridoo a setkání s anděly.

Obdobné prosincové setkání se na Kratochvíli konalo předloni a mělo velký ohlas. „Lidé zjevně cítí, že se v tomto období potřebují zklidnit a dobře připravit na bod zlomu, jímž je slunovrat. Teď je totiž ten pravý čas nahlédnout do hloubky duše a přemýšlet o svých přáních. Klidná nálada Kratochvíle k tomu inspiruje,“ řekla Kateřina Melenová ze sdružení Teatrum mundi, které oslavovalo na zámku už několikrát začátek léta.

Teď se tam vrací v komornější podobě: nejprve od 18 hodin koncertem Ondřeje Smeykala na didgeridoo v přízemí vily. Návštěvníci dostanou čaj a kastelán Vojtěch Troup uzavře Rožmberský rok, který od ledna sytil památky mimořádnými akcemi. „Budu rád, když si popovídáme o rožmberském vlivu, který trvá až do současnosti. Aniž si to uvědomujeme, duchovní odkaz tohoto rodu nás stále potkává v různých podobách,“ upřesnil kastelán.

Slíbil, že nechá lidi procházet se iluminovanou zahradou tak dlouho, jak budou chtít. Vstupné je 130 korun, děti, senioři a ZTP zaplatí 80 korun. Více info na 776 663 394.