V neděli 11. srpna ve 21 hodin se rozezní křížová chodba kláštera zvuky vskutku královskými, jelikož zahajovací koncert bude patřit libereckému trombonovému triu, který vede vynikající pozounista Pavel Hampel.

Nedílnou součástí festivalu se staly i Mezinárodní mistrovské houslové kurzy, které vede profesor Bohuslav Matoušek. Letos vystoupí společně s klavíristou Petrem Adamcem na koncertu v neděli 18. srpna v 17 hodin na závěr Zlatokorunské pouti, která obnovila svoji tradici.

Kostel sv. Mikuláše v Boleticích je považován za nejstarší kulturní památku jižních Čech a byl dán klášteru do majetku již v době jeho založení. Pro letošní jubilejní rok jsou připraveny koncerty dva – 20. srpna ve 21 hodin vystoupí pěvecký sbor Harmonie z Frymburka se sbormistrem Vladimírem Rolčíkem a 21. srpna, rovněž ve 21 hodin na koncertě s názvem „Memento" vystoupí soubor historických nástrojů „Chairé" s uměleckým vedoucím Josefem Krčkem. Na oba tyto koncerty je vstup do vojenského prostoru povolen pouze s volnou vstupenkou z Infocentra v Českém Krumlově.

Na koncertu s názvem „Hvězdy mezi námi" vystoupí dne 22.srpna v 19.30 účastníci houslových kurzů. Že je tento název koncertu je oprávněný,  svědčí i fakt, že na něm v minulosti vystoupil mimo jiné i dnes pětadvacetiletý houslista, loňský finalista soutěže královny Alžběty v Bruselu a současný koncertní mistr České filharmonie, Josef Špaček.

Ve čtvrtek 29. srpna ve 21 hodin uzavře sérii srpnových koncertů Vlachovo kvarteto Praha. Tento náš přední komorní soubor před deseti lety úplně prvním koncertem v křížové chodbě při svíčkách Královský hudební festival zahajoval.

Autor: Milan Kraus