VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ KRUMLOV

Doba rozkvětu tohoto malebného města je spojena s vládou pánů z Rožmberka (1302 - 1602), kteří z Českého Krumlova učinili své sídelní město. Krumlov tehdy ležel v místě, kde docházelo ke kontaktům mezi českým vnitrozemím, rakouským a bavorským podunajským prostorem a severní Itálií. To se projevilo i na tváři města a zámku, jíž vtiskla neopakovatelnou podobu italská renesance. Na konci 17. století, během panování rodu Eggenberků, bylo mj. postaveno barokní divadlo a přebudována zámecká zahrada. V době Schwarzenberků získal Český Krumlov svou barokní podobu. Od 19. stol. se kromě zrušení městských hradeb a bran žádné zásadní změny neodehrály a centrum si tak zachovalo svou historickou podobu.
Zdroj: http://www.ckrumlov.cz

Ministr kultury v Krumlově: Znovu se řešilo otáčko

Český Krumlov – Žádná unáhlená rozhodnutí a žádná velká gesta, tak se staví nový ministr kultury, Antonín Staněk (ČSSD), k debatě na téma otáčivého hlediště. V sobotu ministr, který je ve funkci teprve od konce června, vyrazil v doprovodu ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) Naděždy Goryczkové do Českého Krumlova, a téma otáčka nemohlo chybět.

Oslava 100.výročí vzniku republiky v Chlumci

Chlumec - V pátek 10. srpna se v naší malé obci Chlumec konal hudební festival u příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatné republiky. V 17 hodin se před obecním úřadem shromáždili místní občané i lidé z blízkého okolí.

Kabelkový veletrh Deníku nabídne šaty od Dashy!

Český Krumlov – Zpěvačka a muzikálová herečka Dasha, držitelka Ceny Thálie pro rok 2010, podpořila Kabelkový veletrh Deníku.

OBRAZEM: Mladí sboristé z Hongkongu nadchli krumlovské publikum

Český Krumlov /FOTO, VIDEO/ - Úžasný zážitek si ze čtvrtečního koncertu hongkongského sboru YIP´s Children´s Choir music odnesli diváci, kteří si na závěr ovacemi vyprosili i přídavek. Sboristé zazpívali i česky, nastudovali píseň Stodola Pumpa.

Festival končí oslavou narozenin

Český Krumlov – Závěr Mezinárodního hudebního festivalu bude v sobotu patřit Česko – slovenskému večeru a bude oslavou stých narozenin našeho státu.

Zloděj kradl v kempu

Český Krumlov - Krumlovská policie včera sdělila, že zloděj okradl turistku v jednom z kempů na Českokrumlovsku.

OBRAZEM: Barevná skála je zajištěná na čtyřicet let, řekl znalec

Český Krumlov – Patnáct set tun odtěžené horniny a cena deset milionů korun, tak se dá shrnout výsledek bezmála tříměsíční sanace Barevné skály v Novém Spolí.

OBRAZEM: V klášteře zněly písně spjaté s Otcem vlasti

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival nabídl v neděli pestrou hudební mozaiku v podání souboru Schola Gregoriana Pragensis, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je David Eben.

Sbírka na dům vydala přes tři sta tisíc korun

Český Krumlov - Veřejná sbírka na pomoc ženě, jejíž dům zachvátil požár od hořícího sousedního hotelu, skončila.

Mezinárodní hudební festival přichystal komorní kytarový koncert

Český Krumlov - Na 27. ročníku Mezinárodního festivalu Český Krumlov vás čekají kromě sólistů, orchestrů a kapel i vystoupení jedinců.

Sbírka pro majitelku vyhořelého domu dnes končí

Český Krumlov – Téměř tři sta padesát tisíc korun se sešlo na transparentním účtě na pomoc majitelce historického domu v Rooseveltově ulici, který letos v květnu zničil požár. Padesáti tisíci korun přispělo město, které pár dnů po požáru veřejnou sbírku spustilo. Ta dnes končí.

Jak vypadal druhý festivalový týden v Českém Krumlově

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má za sebou další týden.

OBRAZEM: Barevná skála už je bezpečná, o kus dál ale kamení hrozí dál

Český Krumlov – Riziková místa na Barevné skále jsou zajištěná několikametrovými kotvami, trhliny zabetonované a na několika místech jsou měřící body: vyznačují je zelené terčíky a geologové podle nich budou dvakrát za rok sledovat, jestli se masiv znovu nedává do pohybu.

OBRAZEM: Český Krumlov plánuje nové stavební parcely ve Vyšném a v Novém Spolí

Český Krumlov - Pětasedmdesát stavebních parcel ve Starém Vyšném, dvě nové návsi, nová silnice do Domoradic a chodníky pro pěší kasárnami, to všechno a mnohé další je k vidění v hrubopisu územní studie Vyšného a areálu bývalých krumlovských kasáren, který veřejnosti představil Štěpán Valouch z architektonického ateliéru ov-a.

OBRAZEM: Krumlovská nemocnice otevřela nový pavilon s lékárnou

Český Krumlov – Už žádné oprýskané dlaždice na fasádě a netěsnící vchodové dveře z dob komunismu, ale novotou vonící moderní prostory v bílé a šedé barvě.

Nový bazén v Krumlově? Vyšel by na stovky milionů korun

Český Krumlov – Kolik stovek milionů vydá město na opravu nebo přestavbu plaveckého bazénu, pokud nenajde investora, rozhodnou zastupitelé nejdřív v dalším volebním období. Do té doby bude Krumlov dál provoz bazénu dotovat šesti miliony ročně.

Krumlovská stará garda dala Linci devítku

Český Krumlov – Agilní tým fotbalové staré gardy krumlovského Slavoje zapsal do klubové kroniky další z řady přátelských duelů se zahraničními soupeři.

Slavoj ladil v domácí přípravě na vítěznou notu

Český Krumlov – Fotbalisté exdivizního krumlovského Slavoje měli v druhém týdnu letní přípravy na start krajského přeboru vskutku napilno.

OBRAZEM: Neděle patřila v Černici tradiční pouti

Černice - Černickou poutí sv. Máří Magdaleny ožila v neděli černická náves. Nejdůležitější byla mše svatá v tamním kostele a pak už následovala zábava až do večera.

Galavečer představí hudební hvězdy

Český Krumlov – V pátek 20. července byl zahájen 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Zahájení festivalu tentokrát jinak

Český Krumlov – V pátek 20. července začíná 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Zahájení bude mít letos novou podobu.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Rodina si vyšla do zalidněného centra Krumlova s kozou

Český Krumlov - Turisté v historickém Českém Krumlově nevěřili svým očím. Padaly jim údivem brady, když potkali na špacíru v ulicích rodinku s kozou.

Zloděj vybral cizince batůžek, škoda třicet tisíc

Český Krumlov – Přijela obdivovat krásy města, ale někdo ji okradl.

Lidé se dozví, kde se bude smět ve Vyšném a v kasárnách stavět

Český Krumlov - Podrobné mapy, kde a jak bude možné ve Vyšném a v krumlovských kasárnách stavět, společně s hrubopisem územní studie této oblasti, představí občanům 24. července od 16 hodin jeden z jejích autorů, architekt Štěpán Valouch z ateliéru ov architekti.

Někdo vykradl stan, i když tam spala vodačka

Český Krumlov - Vědomí, že vás někdo okrade, když spíte, není nic pěkného. A právě to prožila jedna vodačka v kempu v Českém Krumlově.

OBRAZEM: Četlo se hezky česky. A pak se povídalo o cestování po Indočíně

Český Krumlov /VIDEO/ - Tradiční čtení Hezky česky s Jaroslavou Dominovou, které pravidelně pořádá Městská knihovna Český Krumlov, se tentokrát zvrtlo ve dvouhodinové povídání o cestování.

OBRAZEM: Krumlovský desetiboj zapsal do kronik vydařený čtrnáctý ročník

Český Krumlov – Pěkné počasí a skvělá parta lidí – nejdůležitější ingredience, které zajistily bezmála padesátce dětí a téměř třiceti dospělým opět nezapomenutelný sportovní zážitek v krumlovském podzámčí.

Zloděje přilákalo otevřené okno prodejny

Český Krumlov - Nepříjemné překvapení čekalo na majitele jedné prodejny v ulici Stinná v Českém Krumlově.

Domin: Přebor nebude procházka růžovým sadem

Český Krumlov - Od konce minulého soutěžního ročníku, který vyvrcholil sestupem fotbalistů českokrumlovského Slavoje z divizní soutěže, uplynuly již více než dva týdny.

Krumlov začíná sčítat, investoval přes půl miliardy

Český Krumlov - Volební období se pomalu, jistě blíží ke konci a město Český Krumlov začíná bilancovat. Za čtyři roky investovalo 650 milionů. Nejvíc stály kláštery.

OBRAZEM: Na sraz harleyů z Lipna do Prahy na elektroskútru? Proč ne!

Český Krumlov /VIDEO/ - Dvě stě padesát kilometrů a cestou několik dobíjení, to dnes čeká Vojena Smíška a Damiána Viktora, kteří vyrazili na sraz harleyů do Prahy.

Krumlovský desetiboj si zapíše do kronik již čtrnáctý ročník

Český Krumlov - Amatérské občanské sdružení ŠNOMÍBO a přátelé pořádá v tradičním svátečním termínu na začátku letních prázdnin již počtrnácté Krumlovský desetiboj neregistrovaných sportovců.

Při derniéře sbírali Krumlovští cenná pátá místa

Pardubice, Český Krumlov - O prvním prázdninovém víkendu se v pardubické hale odehrál celostátní badmintonový turnaj Grand Prix B kategorie staršího žactva U15.

Nejmladší město v kraji hostilo sněm starostů

Větřní - Na čtyřicet starostů a místostarostů z celého okresu Český Krumlov se sjelo do Větřní, nejmladšího města v kraji, které letos oslavilo teprve první narozeniny.

Zimák v Krumlově se letos zateplovat nebude

Český Krumlov - Do konce léta mělo být hotové opláštění krumlovského zimního stadionu, rekonstrukce se mělo dočkat i hlediště, které je jenom k stání.

Vítěze turnaje v Nové Vsi určil až penaltový rozstřel

Nová Ves - Už poosmé se v červencovém termínu na prahu letních prázdnin hrál v Nové Vsi fotbalový Memoriál Jana Anderleho.

OBRAZEM: Krumlovským zámkem se nesl jazz

Český Krumlov /VIDEA/ - Na domácí půdě se představil Jazzband knížecí Schwarzenberské gardy v rámci 32. ročníku Festivalu komorní hudby.

Krumlovu se stále nedaří koupit čističku, bude se snažit

Český Krumlov - Zapeklitou věc s čistírnou odpadních vod (ČOV) řeší představitelé města. To ji chce už dlouhá léta koupit.

OBRAZEM: Osmašedesátý rok a Vladimír Boudník. Muzeum zahájilo dvouvýstavu

Český Krumlov - Dvě nové výstavy, Osmašedesátý v Českém Krumlově a okolí a Vladimír Boudník – závěrečná tvorba, zahájilo Regionální muzeum v Českém Krumlově.

Ženě vybral někdo peněženku přímo v kanceláři

Český Krumlov - Do jedné z kanceláří v centru Českého Krumlova za bílého dne vlezl v pondělí zatím neznámý zloděj a vybral tam peněženku.

Krumlovští studenti vyzpovídali dvojici pamětníků

Českokrumlovsko - Životní příběhy Přemysla Hořejšího z Chlumu a Bedřicha Pingitzera z Českého Krumlova zaujaly studenty krumlovského gymnázia a Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky, kteří je představili při projektu Příběhy našich sousedů.

Dvanáct medailí pro mládí SK Vltava ze šampionátů na Orlici

Třebechovice, Český Krumlov - Klikatící se řeka Orlice u Třebechovic byla hned dvojím dějištěm Mistrovství České republiky ve sjezdu na divoké vodě. Konaly se zde souběžně o jediném víkendu šampionáty dorostenců i žáků.

Patrik Fuciman zazářil na turnaji v pražském Radotíně

Praha, Český Krumlov - Poslední předprázdninový víkend se konal v radotínské sportovní hale badmintonový celostátní turnaj jednotlivců Grand Prix B kategorie mladšího žactva do 13 let.

Ve firmě v Hořicích na Šumavě řádil zloděj

Hořice na Šumavě - Zloděj vlezl v noci z 24. na 25. 6. do jedné z firem v katastru Hořic na Šumavě a tam začal řádit.

Učitelství, to je dar, říká oceněná Kateřina Sládková

Český Krumlov - Svou profesi považuje českokrumlovská učitelka prvního stupně Kateřina Sládková (r. 1973) za dar a vždycky věděla, že se chce stát učitelkou.

Organizátoři postupně bilancují slavnosti růže

Český Krumlov - Kolem dvaceti tisíc návštěvníků si nenechalo ujít 32. ročník Slavností pětilisté růže v Českém Krumlově.

Lipno dokáže být vlídné i drsné

Kovářov - Jihočeské moře o víkendu ukázalo svou nebezpečnou tvář. V Lukavické zátoce se převrátila loď s rybáři, krátce na to tam skončila dnem vzhůru i plachetnice.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Hvězdy zazáří v Luně

Český Krumlov - Za hvězdami stříbrného plátna nemusíte nutně jet na festival do Karlových Varů.

Turistka přišla o drahý mobilní telefon

Zlatá Koruna - Zážitek z pobytu na vodě pokazil v sobotu jedné ženě nějaký zloděj.

OBRAZEM: Hlavní historický průvod slavností růže byl velkolepý

Český Krumlov/VIDEO/ - Tisícovky lidí všeho věku se nenechaly ujít hlavní událost sobotního dne Slavností pětilisté růže v Českém Krumlově, kterou byl hlavní historický kostýmovaný průvod. Vzhledem k 50, výročí obnovení slavností a výročí 100 let naší republiky byl pojat podobně jako při prvním ročníku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT