VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ KRUMLOV

Doba rozkvětu tohoto malebného města je spojena s vládou pánů z Rožmberka (1302 - 1602), kteří z Českého Krumlova učinili své sídelní město. Krumlov tehdy ležel v místě, kde docházelo ke kontaktům mezi českým vnitrozemím, rakouským a bavorským podunajským prostorem a severní Itálií. To se projevilo i na tváři města a zámku, jíž vtiskla neopakovatelnou podobu italská renesance. Na konci 17. století, během panování rodu Eggenberků, bylo mj. postaveno barokní divadlo a přebudována zámecká zahrada. V době Schwarzenberků získal Český Krumlov svou barokní podobu. Od 19. stol. se kromě zrušení městských hradeb a bran žádné zásadní změny neodehrály a centrum si tak zachovalo svou historickou podobu.
Zdroj: http://www.ckrumlov.cz

Fotoohlédnutí: Stezka odvahy přilákala spoustu malých dobrodruhů

Srnín - Stezku odvahy si krásně užily děti v Srníně. Akci pořádala obec.

Někdo vykradl karavan v kempu

Zlatá Koruna – Policisté včera sdělili, že řeší případ vloupání v Zlaté Koruně, odkud si zloděj odnesl drahý lup.

Medvědí družinka ve šlágru udolala Veselí drtivým finišem

Český Krumlov – Tahák čtvrtého kola krajské hokejové ligy se podával v neděli večer v krumlovském podzámčí, kam na led Slavoje zavítala do té doby stoprocentní veselská Lokomotiva.

Sérii Slavoje bez prohry nečekaně ukončil nováček

Český Krumlov – Sobotu třináctého října budou mít zelenobílí zatrženou v kalendáři černou barvou.

Pěna ve Vltavě? Není to nic neobvyklého

Českokrumlovsko – Vyděšení lidé se obracejí na městský úřad v Českém Krumlově s tím, že do řeky unikla nějaká jedovatá látka. Úředníci je ale uklidňují, že se nic hrozného neděje.

Autobusové nádraží v Krumlově je zavřené, jezdí se z Chvalšinské

Český Krumlov - Desítka Asiatů s papíry a telefony v rukou a se zoufalým výrazem ve tváři, tak to vypadalo v pondělí v devět hodin ráno na chodníku na Chvalšinské ulici u parku Jelenka, odkud od rána jezdí autobusy, které mají na dva měsíce zákaz vjezdu na právě rekonstruované autobusové nádraží.

Policisté na Krumlovsku šetří dvě víkendová úmrtí

Českokrumlovsko - Utonulý muž v Yacht clubu a mrtvý cyklista. To jsou dva smutné případy, které o víkendu řešil policisté na Českokrumlovsku.

Český Krumlov zpřísnil pravidla vjezdu do pěší zóny

Český Krumlov - Ceny za vjezd do centra město zvedlo už v červnu, nové, přísnější regule zavádí od pondělí 1. října. A na jejich dodržování budou minimálně čtrnáct dnů dohlížet strážníci městské policie.

V pondělí Krumlov zavádí nové regule vjezdu do pěší zóny

Český Krumlov - Výrazně omezit automobilový provoz v pěší zóně v centru Krumlova mají nová pravidla, která začnou platit s úderem půlnoci v noci z neděle na pondělí. Z pěší zóny ale budou vyňaty dvě ulice, Linecká a Rybářská.

Neznámý zloděj řádil v krumlovském hostelu

Český Krumlov - Zatím neznámý pachatel vykradl v noci ze soboty pokoj českokrumlovského hotelu Skippy.

Přípravy na sobotní Kytici na zámeckém rybníku jsou v plném proudu

Český Krumlov - Přípravy na sobotní večerní představení semaforské Kytice v režii spolku PRORADOST, otevřeného neformálního seskupení hrajících neherců, jsou v plném proudu.

Krumlovský Solaris je sklizený, bude z něj pozdní sběr

Český Krumlov – Sklizeno, hlásí krumlovští vinohradníci. Letošní horké léto se na kvalitě Solarisu, který vysadili před čtyřmi lety na vinici Na Tramínu, podepsalo v dobrém i špatném.

Z Křižáku vede nový naučný okruh, vybudovaný svépomocí

Český Krumlov – Spousty hodin práce, za kterou jim nikdo neplatí, jsou za novým naučným okruhem, který od kaple na Křížové hoře vybudoval Dalibor Uhlíř s podporou Věry Petrovičové.

AKTUALIZOVÁNO

Při opravě domu na náměstí na stavebníky vykoukl barokní strop.

Český Krumlov – Nečekaný objev čekal na stavebníky při rekonstrukci jednoho z domů na krumlovském náměstí. Pod technickým trámovým stropem ze začátku 20. století našli ze tří čtvrtin zachovaný barokní strop (17. až 18. st.).

Ve čtvrtek se v Krumlově na Tramíně sklízí víno

Český Krumlov - Počasí se neptá, a tak letošní vinobraní v klášterní zahradě na Tramínu přichází skoro o tři týdny dřív než minulý rok. V klášterech se pěstuje odrůda Solaris.

Zebra se za tebe nerozhlédne, učí policisté děti

Českokrumlovsko – Podívat se vlevo, vpravo, vlevo, a když nic nejede, rychle přejít. To radí tento týden policisté u frekventovaných přechodů chodcům při tradiční akci Zebra se za tebe nerozhlédne.

Lidé poslali čtyřicet námětů, město mezi ně rozdělí tři čtvrtě milionu

Český Krumlov – Lávka přes Slupenecký potok, venkovní fitness, nové hřiště, knihobudka nebo dokonce sauna, to si chtějí občané Krumlova pořídit za peníze, které jim v rozpočtu vyčlenilo město.

OBRAZEM: Před krumlovským gymnáziem „vyrostly“ stromy

Český Krumlov – Nová zámková dlažba je položená, stromy a květiny vysázené. Krumlovské gymnázium rozšířilo nádvoří před vchodem a celé ho zrekonstruovalo.

Na připomínky k Vyšnému jsou ještě dva týdny

Český Krumlov – Připomínky ke studii, která určuje, kde se bude moct dát stavět ve Vyšném, a která poslouží jako důležitý podklad pro nový územní plán města, můžou obyvatelé podávat až do poloviny září.

Zažít Krumlov jinak 2018 se blíží

Český Krumlov - Krumlovští, pište si do kalendáře: slavnost Zažít Krumlov jinak se koná 15. září od 12 do 19 hodin u kina Luna. A můžete se přihlásit i na blešák!

Lednový zloděj byl odhalen

Český Krumlov – Policie včera sdělila, že se kriminalistům z Českého Krumlova podařilo objasnit totožnost pachatele, který měl v lednu působit škody na objektech v obcích Chlumec a Dolní Třebonín.

Madona od Emmy zdobí kapličku v Hořicích

Přívětivost, dobrota, láska a optimismus vyzařuje z Panenky Marie, která čerstvě zdobí nově obnovenou kapličku v Hořicích na Šumavě. Při jejím vysvěcení nechyběla autorka Emma Srncová.

Kapsář loupil v centru Českého Krumlova

Český Krumlov - I krásná města mají své stinné stránky. V případě Českého Krumlova to jsou kapsáři.

Další ročník se už rýsuje

Český Krumlov – Jen co skončil 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, organizátoři už připravují další ročník.

Zloděj ukradl turistům batoh s osobními věcmi

Český Krumlov – Policie sdělila, že zloděj ukradl batoh s osobními věcmi páru turistů v kempu u řeky Vltavy v Českém Krumlově.

Češi žijí kulturou, myslí si Cigánski diabli

Český Krumlov – Vystupovali na světových pódiích včetně Londýna, Mnichova, Berlína, Koreje nebo v Číně. V rámci 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se osmičlenný slovenský orchestr Cigánski diabli ukázal na otočku i v Českém Krumlově.

Ministr kultury v Krumlově: Znovu se řešilo otáčko

Český Krumlov – Žádná unáhlená rozhodnutí a žádná velká gesta, tak se staví nový ministr kultury, Antonín Staněk (ČSSD), k debatě na téma otáčivého hlediště. V sobotu ministr, který je ve funkci teprve od konce června, vyrazil v doprovodu ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) Naděždy Goryczkové do Českého Krumlova, a téma otáčka nemohlo chybět.

Oslava 100.výročí vzniku republiky v Chlumci

Chlumec - V pátek 10. srpna se v naší malé obci Chlumec konal hudební festival u příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatné republiky. V 17 hodin se před obecním úřadem shromáždili místní občané i lidé z blízkého okolí.

Kabelkový veletrh Deníku nabídne šaty od Dashy!

Český Krumlov – Zpěvačka a muzikálová herečka Dasha, držitelka Ceny Thálie pro rok 2010, podpořila Kabelkový veletrh Deníku.

OBRAZEM: Mladí sboristé z Hongkongu nadchli krumlovské publikum

Český Krumlov /FOTO, VIDEO/ - Úžasný zážitek si ze čtvrtečního koncertu hongkongského sboru YIP´s Children´s Choir music odnesli diváci, kteří si na závěr ovacemi vyprosili i přídavek. Sboristé zazpívali i česky, nastudovali píseň Stodola Pumpa.

Festival končí oslavou narozenin

Český Krumlov – Závěr Mezinárodního hudebního festivalu bude v sobotu patřit Česko – slovenskému večeru a bude oslavou stých narozenin našeho státu.

Zloděj kradl v kempu

Český Krumlov - Krumlovská policie včera sdělila, že zloděj okradl turistku v jednom z kempů na Českokrumlovsku.

OBRAZEM: Barevná skála je zajištěná na čtyřicet let, řekl znalec

Český Krumlov – Patnáct set tun odtěžené horniny a cena deset milionů korun, tak se dá shrnout výsledek bezmála tříměsíční sanace Barevné skály v Novém Spolí.

OBRAZEM: V klášteře zněly písně spjaté s Otcem vlasti

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival nabídl v neděli pestrou hudební mozaiku v podání souboru Schola Gregoriana Pragensis, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je David Eben.

Sbírka na dům vydala přes tři sta tisíc korun

Český Krumlov - Veřejná sbírka na pomoc ženě, jejíž dům zachvátil požár od hořícího sousedního hotelu, skončila.

Mezinárodní hudební festival přichystal komorní kytarový koncert

Český Krumlov - Na 27. ročníku Mezinárodního festivalu Český Krumlov vás čekají kromě sólistů, orchestrů a kapel i vystoupení jedinců.

Sbírka pro majitelku vyhořelého domu dnes končí

Český Krumlov – Téměř tři sta padesát tisíc korun se sešlo na transparentním účtě na pomoc majitelce historického domu v Rooseveltově ulici, který letos v květnu zničil požár. Padesáti tisíci korun přispělo město, které pár dnů po požáru veřejnou sbírku spustilo. Ta dnes končí.

Jak vypadal druhý festivalový týden v Českém Krumlově

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má za sebou další týden.

OBRAZEM: Barevná skála už je bezpečná, o kus dál ale kamení hrozí dál

Český Krumlov – Riziková místa na Barevné skále jsou zajištěná několikametrovými kotvami, trhliny zabetonované a na několika místech jsou měřící body: vyznačují je zelené terčíky a geologové podle nich budou dvakrát za rok sledovat, jestli se masiv znovu nedává do pohybu.

OBRAZEM: Český Krumlov plánuje nové stavební parcely ve Vyšném a v Novém Spolí

Český Krumlov - Pětasedmdesát stavebních parcel ve Starém Vyšném, dvě nové návsi, nová silnice do Domoradic a chodníky pro pěší kasárnami, to všechno a mnohé další je k vidění v hrubopisu územní studie Vyšného a areálu bývalých krumlovských kasáren, který veřejnosti představil Štěpán Valouch z architektonického ateliéru ov-a.

OBRAZEM: Krumlovská nemocnice otevřela nový pavilon s lékárnou

Český Krumlov – Už žádné oprýskané dlaždice na fasádě a netěsnící vchodové dveře z dob komunismu, ale novotou vonící moderní prostory v bílé a šedé barvě.

Nový bazén v Krumlově? Vyšel by na stovky milionů korun

Český Krumlov – Kolik stovek milionů vydá město na opravu nebo přestavbu plaveckého bazénu, pokud nenajde investora, rozhodnou zastupitelé nejdřív v dalším volebním období. Do té doby bude Krumlov dál provoz bazénu dotovat šesti miliony ročně.

Krumlovská stará garda dala Linci devítku

Český Krumlov – Agilní tým fotbalové staré gardy krumlovského Slavoje zapsal do klubové kroniky další z řady přátelských duelů se zahraničními soupeři.

Slavoj ladil v domácí přípravě na vítěznou notu

Český Krumlov – Fotbalisté exdivizního krumlovského Slavoje měli v druhém týdnu letní přípravy na start krajského přeboru vskutku napilno.

OBRAZEM: Neděle patřila v Černici tradiční pouti

Černice - Černickou poutí sv. Máří Magdaleny ožila v neděli černická náves. Nejdůležitější byla mše svatá v tamním kostele a pak už následovala zábava až do večera.

Galavečer představí hudební hvězdy

Český Krumlov – V pátek 20. července byl zahájen 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Zahájení festivalu tentokrát jinak

Český Krumlov – V pátek 20. července začíná 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Zahájení bude mít letos novou podobu.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Rodina si vyšla do zalidněného centra Krumlova s kozou

Český Krumlov - Turisté v historickém Českém Krumlově nevěřili svým očím. Padaly jim údivem brady, když potkali na špacíru v ulicích rodinku s kozou.

Zloděj vybral cizince batůžek, škoda třicet tisíc

Český Krumlov – Přijela obdivovat krásy města, ale někdo ji okradl.

Lidé se dozví, kde se bude smět ve Vyšném a v kasárnách stavět

Český Krumlov - Podrobné mapy, kde a jak bude možné ve Vyšném a v krumlovských kasárnách stavět, společně s hrubopisem územní studie této oblasti, představí občanům 24. července od 16 hodin jeden z jejích autorů, architekt Štěpán Valouch z ateliéru ov architekti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT