VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KAPLICE

Kaplice se nachází v malebné jihočeské krajině na řece Malši při úpatí Novohradských hor blízko státních hranic s Rakouskem. Město Kaplice je součásti katastru okresu Český Krumlov vzdálené asi 29 km jižně od Českých Budějovic a 17 km jihovýchodně od Českého Krumlova. Kaplice se nacházejí v nadmořské výšce 537 m na katastrální výměře 40,87 km² kde žije asi 7248 obyvatel.

Město Kaplice vzniklo v raném středověku jako trhová osada na důležité obchodní stezce, která spojovala Horní Rakousko s jižními Čechami. První písemná zmínka o Kaplici pochází z roku 1257, na město byla povýšena v roce 1358. Její historické jádro se stalo městskou památkovou zónou. V centru najdeme renesanční a barokní domy, původně renesanční radnici, několikrát barokně upravovanou, dále hřbitovní kapli ze 16. století. Raně gotický kostel sv. Petra a Pavla, který byl po požáru v roce 1507 pozdně goticky přestavěn. Jižně stojí tzv. Český kostel z doby kolem roku 1500, postavený na místě starší kaple.

Zdroj: http://www.mestokaplice.cz

Žena našla na louce dělostřeleckou minu z války

Dolní Dvořiště - Na velmi podezřelý předmět narazila v neděli odpoledne na jedné louce u obce Všeměřice u Dolního Dvořiště jedna žena z Českokrumlovska. A zachovala se přímo ukázkově. Měla podezření, že to je nevybuchlá munice, a bez váhání zavolala policii.

Názor: Vyjednávání v Kaplici o spolupráci opozice s koalicí jsou na bodě mrazu

Kaplice - Ačkoliv je v tomto městě již sestavená koalice, tak i opozice má zájem jednat. Proto také svolala na 25. 10. pracovní schůzku všech zastupitelů.

Učni protestovali proti ředitelce

Kaplice – Již třetího ředitele během krátké doby má Gymnázium, Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště v Kaplici. Od čtvrtka na post ředitelky nastoupila Zdeňka Lovčí, zkušená pedagožka, která kaplickou střední školu dobře zná, neboť v ní působila.

V Kaplici už je jasné, kdo získá jakou pozici

Kaplice – Noví kapličtí zastupitelé již brzy složí slib. Ustavující zasedání nového zastupitelstva je stanoveno na pondělí 5. listopadu od 16 hodin v sále místního kina.

Králíci jsou v kurzu. Budou zmijovky

Kaplice – „Bohatá tombola, soutěže, mladí myslivci,“ zní v sobotu slova moderátora, který láká, na co se mohou lidé těšit na velké chovatelské výstavě Kaplický ušák v kaplickém parku.

Své šampióny představili chovatelé na výstavě

Besednice – Desítky rozmanitých holubů a králíků, ale i drůbeže si mohli zájemci prohlédnout o víkendu na tradiční Chovatelské výstavě v Besednici, kterou pořádaly Okresní výbor Českého svazu chovatelů a Základní organizace Besednice.

Někdo zničil traktor hrstí štěrku

Bujanov - Nějaký záškodník nebo záškodníci mají na svědomí zničení traktoru.

Nákladní auta po srážce zaměstnala kaplické hasiče

Kaplice - Mezi osmi nehodami, u kterých v pondělí 8. října zasahovali od rána do 15. hodin jihočeští hasiči, je i nehoda u Kaplice.

K Týdnu pěstounství se připojila kaplická knihovna

Českokrumlovsko – Týdny pěstounství, které potrvají až do října, začaly v celé republice.

Organizovaný pochod s holemi se brzy změnil na sběr hub

Rychnov u Nových Hradů – Tradiční výšlap, při němž se účastníci učí správně pohybovat s holemi na Nordic Walking, se tentokrát zkombinoval s vášnivým sběrem hub.

Řidička narazila do dvou motorek. Byla pod vlivem

Kaplice – Vyjíždění z parkoviště se v sobotu v 16.45 hodin řidičce nepovedlo.

Šofér nákladního vozu si při nehodě poradil sám

Rybník - Dopravní nehoda postihla v pondělí šoféra nákladního vozu s přívěsem v Rybníce.

V Dolním Dvořišti slavili výročí republiky s dechovkou

Dolní Dvořiště - Slavnosti v Dolním Dvořišti v sobotu patřily především posezení s dechovkou.

Grand Prix vnesla plno ruchu a skvělou podívanou na kaplické náměstí

Kaplice - Premiérovou Grand Prix Kaplice vyvrcholil 9. ročník závodu South Bohemia Classic, kterého se zúčastnilo 141 posádek z jedenácti zemí světa a který potrvá na jihu Čech až do neděle.

Práce v Linecké ulici už měly skončit, ale uzavírky trvají dál

Kaplice – Uzavírky silnic v centru Kaplice pokračují. Stejně jako motoristé se musí obrnit trpělivostí i cestující autobusy, protože jízdní řády zastávek v ulici Bezručově, jaké platily za uzavírky, platí dál.

Děti na Krumlovsku uvítají také nové ředitelky

Český Krumlov – Nový školní rok se kvapem blíží a žáci i učitelé se připravují ke znovuusednutí k lavicím a katedrám. Vedení základních škol na Českokrumlovsku si připravilo k příležitosti zahájení nového školního roku několik obměn a překvapení.

AKTUALIZOVÁNO

Kaplické slavnosti připomněly 100 let republiky

Kaplice/VIDEO/ - Prvorepublikový průvod s četníky, vojáky pěchoty a jízdy na koních zahájil sobotní hlavní program letošních Kaplických slavností.

Od září neplatí výživné

Kaplice – Kaplická policie řeší další případ neplacení výživného.

Koně i vozkové se smažili v brázdě pod smrhovským nebem

Smrhov - Koně a jejich chovatelé se sjeli v sobotu na 13. ročník soutěže O smrhovskou brázdu. Tentokráte jich bylo méně než obvykle, soutěžící asi odradilo horké počasí. "Také nás ubývá," povzdechl si Josef Smolík z Besednice.

Malický: Nebudeme alibisty, jasným cílem je postup

Kaplice – Fotbalisté kaplického Spartaku v minulém ročníku oblastní I.B třídy po nevýrazném podzimu a skvělé jarní jízdě nakonec obsadili v áčkové skupině stříbrný stupínek.

Seniora hledaly v okolí chalupy, z níž odešel, čtyři desítky záchranář

Pořešín - Policisté a čtyři hasičské jednotky se sjeli v pondělí kolem 17. hodiny do Pořešína. O pomoc požádala žena, která postrádala svého třiaosmdesátiletého muže. Pohřešovala ho od 14.30 hodin.

O vítězství se poprali Věšáci s Věšáky

Bělá - Věšákům 1 náleží putovní tuplák za vítězství v 17. ročníku turnaje BELCUP 2018, který se konal v sobotu v Bělé u Malont. Druzí byli Věšáci 2 a třetí místo náleží týmu Té Nanu Téta.

Někdo se vloupal do prodejny v ulici Na Vyhlídce

Kaplice - Kapličtí policisté pátrají po zloději, který se z pátku na sobotu vloupal do prodejny. 

Kapličtí už se mají kde svlažit v letních vedrech

Kaplice - Obyvatelé Kaplice se dočkali. Konečně se mohou v letních vedrech ve městě také svlažit. Rekonstruovaný rekreační areál je již několik dní v provozu.

Někdo ukradl peníze vybírané na veřejných záchodcích

Kaplice – Vypáčené dveře od veřejného WC v Kaplice a ukradené peníze, to je případ, který řeší kapličtí policisté.

Zloděj nebo zloději kompletně očesali traktor

Kaplice – Někdo si vyhlédl traktor stojící ve skladu na seno a ukradl z něho, co se dalo. Stalo seto někdy v době od 14. do 19. července ve skladu v katastru Dolního Dvořiště ve skladu, který byl volně přístupný.

Na silnici shořel traktor vezoucí řepku. Je z něho černý vrak

Rozpoutí - Šrumec nastal v úterý 17. července odpoledne na silnici u Rozpoutí. Po 14. hodině se tam vzňal traktor, který na vleku vezl řepku.

OBRAZEM: Chlapi na Pořešíně vařili, ženské pily a diváci hodnotili

Pořešín – Na hradě Pořešíně to o víkendu krásně vonělo, soutěžilo se tam totiž ve vaření.

Výpadovka k moři se opravuje. Už měsíc

Dolní Dvořiště - Cedule „Pozor, silnice I/3 ve směru na Linz uzavřena“ vítá řidiče těsně před Dolním Dvořištěm. Ale řidiči se nemusí děsit.

Pohár starosty Besednice putuje s Paroh teamem do Kaplice

Besednice - Již poměrně slušnou tradici má besednický turnaj v malé kopané, který úvodním slovem zahájil starosta městyse Besednice Jaroslav Klein.

Nechal si deset tisíc pro sebe, i když patřily firmě

Kaplicko – Případ zpronevěry peněz řeší kaplická policie.

OBRAZEM: Na vernisáží v Kaplici nechyběla autorka Iva Hüttnerová

Kaplice - Pohodové obrázky herečky a malířky Ivy Hüttnerové si můžete prohlédnout v Kaplici.

Řidička havarovala s autem poblíž Jenína

Jenín - Šoférka v osobním autě Peugeot 205 havarovala ve čtvrtek ráno na vozovce nedaleko Jenína. V 8.47 hodin na místo vyjeli kapličtí profesionální hasiči.

OBRAZEM: Další vyučení řemeslníci vylétávají do světa

Kaplice – Do další etapy života vstupují na konci školního roku studenti na Krumlovsku.

OBRAZEM: Sousedská slavnost ovládla Masnou ulici

Kaplice – Po dva dny se kaplická ulice Masná proměnila v sousedskou slavnost Masná žije.

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

OBRAZEM: Senioři si užili sportovního zápolení

Kaplice – Zhruba sedm družstev seniorů se sjelo do Kaplice na sportovní zápolení. Místní spolek aktivních seniorů tam spolu s městem totiž uspořádal již třetí Sportovní hry seniorů na místním atletickém stadionu.

Mladíci podtrhli stříbrnou sezonu sedmnáctigólovou kanonádou

Kaplice - Odehráním utkání šestadvacátého kola oblastní fotbalové I.A třídy dorostu skončila mistrovská sezona 2017/18 i pro mladíky spojeného týmu kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama.

Putovní pohár starosty obce zůstal letos v Horním Dvořišti

Horní Dvořiště - Seriál nemistrovských letních fotbalových turnajů v regionu odstartoval už tradičně u hranic na trávníku účastníka okresní soutěže v Horním Dvořišti.

I.B třída: Derby v Loučovicích ovládla stříbrná Kaplice

Českokrumlovsko - Závěrečné šestadvacáté kolo nejnižší oblastní fotbalové soutěže – I.B třídy – přineslo v táborech okresních zástupců radost i smutek.

Práce v Linecké postoupily ke křižovatce. Lípy padly

Kaplice - Další etapa náročné rekonstrukce Linecké ulice v Kaplici úspěšně postupuje.

Z kolárny v Kaplici zmizela dvě horská kola

Kaplice - Jízdní kola jsou, obzvláště v těchto měsících, stále v zájmu zlodějů. Jeden takový si pro dvě "zašel" do kolárny.

OBRAZEM: V Domově pro seniory zavládl olympijský duch

Kaplice/VIDEO/ - Počasí nepřálo olympijským hrám v Kaplici, které se konaly zhruba v polovině června, ale tamní domov pro seniory si poradil.

Tituly přeborníků slaví ve Velešíně, Křemži a Loučovicích

Českokrumlovsko - Výsledky okresních fotbalových přeborů mládežnických kategorií ve finiši mistrovské sezony 2017/18.

Matoušková vezla z Orlové do Křemže cenné stříbro

Orlová - Na severu Moravy se hrál celostátní badmintonový turnaj kategorie Grand Prix A starších juniorů do 19 let.

Starší žáci Spartaku jistili stříbro, mladší obhájili

Kaplice – V závěrečném kole oblastní fotbalové I.A třídy žáků hostili benjamínci kaplického Spartaku na svém trávníku společný celek Slavonic a Starého Města pod Landštejnem.

Pachatel, který se zřejmě vloupal do několika objektů, už je znám

Kaplicko – Policisté již vypátrali, kdo pravděpodobně vězí za případy vloupání, které se děly od dubna na Kaplicku.

Borci běželi na vrchol Kohouta a zpět

Besednice - Tradiční běh na Kohouta, nejvyšší horu Slepičích hor, odstartoval v sobotu před polednem v Besednici na koupališti.

Kapličtí žáci vezli z Chlumu u Třeboně dvě jasné výhry

Chlum u Třeboně – K předposlednímu zápasu sezony vyrazili fotbaloví žáci kaplického Spartaku v rámci 20. kola oblastní I.A třídy na hřiště soupeře.

19:0! To nehrála přípravka, zastříleli si dorostenci

Vyšší Brod - Ve čtyřiadvacátém kole oblastní fotbalové I.A třídy dorostu mladíci společenství kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama hostili z pozice druhého týmu tabulky předposledního – a ve Vyšším Brodě se podávala málo vídaná kanonáda.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT